Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowe rekordy cen na giełdowy rynku oleistych (9.04.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Soja (sera najbliższa) podrożała wczoraj 1,2% i wybiła się z tygodniowej konsolidacji (trend...

Soja (sera najbliższa) podrożała wczoraj 1,2% i wybiła się z tygodniowej konsolidacji (trend boczny), ustanawiając nowy historyczny szczyt dla tej serii i jednocześnie najwyższy poziom od lipca 2013 roku dla serii najbliższej. Całemu kompleksowi sojowemu pomogły wczorajsze szacunki Bloomberga na temat zapasów oleju palmowego w Malezji, które spadły do poziomu 1,6 mln ton co jest poziomem najniższym od trzech lat.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory soi w Brazylii są zaawansowane w 80% i tańsza brazylijska soja wygrywa konkurencję z amerykańską nawet na rynku wewnętrznym USA. Zaawansowanie zbiorów w Argentynie stanowi dopiero 10%. Zapowiadany jest wzrost areału zasiewów soi w USA i jej rekordowe zbiory. Na przekór temu notowania giełdowe soi ustanawiają nowe maksima (pomoże to zrealizować scenariusz wzrostu areału). Podobnie jak w przypadku amerykańskiej kukurydzy za wysokie ceny soi (za nią rzepaku) odpowiadają inwestorzy finansowi grający na wzrosty notowań, potwierdzają to cotygodniowe raporty komisji nadzorującej amerykański rynek futures (CFTC).

Śledź notowania oleistych na Gospodarz.pl

Dzisiaj USDA opublikuje kwietniowy raport z prognozą bilansu na rynkach rolnych. Oczekiwany jest lekki spadek zapasów końcowych soi w tym sezonie w USA i w skali globalnej.

Rzepak na Matif zbliżył się wczoraj do swojego maksimum z 7-go marca, zamykając dzień ceną 413,25 euro/t (seria najbliższa). Canola przebiła minimalnie na zamknięciu swoje marcowe maksima i notowana jest najwyżej od grudnia 2013 r.

W środę w południe wzrosty na rynku oleistych i zbóż są kontynuowane.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl