| Autor: redakcja1

Prognozy produkcji oleistych w Rosji

W Rosji prognozy zbiorów oleistych jak soja, słonecznik oraz rzepak w sezonie 2014/2015 oceniają stabilną ilość około 13 mln ton, a więc 0,3% mniej niż w poprzednim rekordowym sezonie – podaje FAMMU/FAPA.

Prognozy produkcji oleistych w Rosji

Produkcja oleistych w Rosji

W tym sezonie miała miejsce 10% obniżka produkcji słonecznika do 9 mln ton, ale ten spadek zrekompensowała rekordowe zbiory soi i rzepaku. W Rosji w tym sezonie produkcja rzepaku osiągnęła 2,5 mln ton, a więc to o 4,3% więcej niż sezon wcześniej.
 
Podobnie odnotowano rekordowe zbiory soi na poziomie 2,5 mln ton, co oznacza zwyżkę o 55%. Należy zanotować spory przyrost produkcji tej uprawy w obrębie ostatnich kilku lat. Istotny wzrost zbiorów soi oraz obniżka wobec słonecznika przełoży się na zwiększenie produkcji śrut oraz zmniejszeniem wytwarzania olejów w sezonie 2014/2015, przez co wzrośnie import oraz spadnie eksport olejów.
 
W Rosji perspektywy wiosennych zasiewów oleistych pod zbiory w 2015 roku będą pod znakiem pogorszenia sytuacji ekonomicznej, co może się odbić na stosowanej jakości ziarna oraz powierzchni upraw. W wyniku czego może to doprowadzić do zmniejszenia się obszaru, plonów i w efekcie zbiorów niektórych upraw oleistych, przy czym areał samego słonecznika powinien być większy.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!