Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wysokie prognozy zbiorów rzepaku wpływają na ceny

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ceny rzepaku w Europie spadają z powodu coraz większej podaży tych nasion wraz z...

Ceny rzepaku w Europie spadają z powodu coraz większej podaży tych nasion wraz z postępującymi żniwami. Perspektywy tegorocznej produkcji są bardzo obiecujące – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak wynika z danych Oil World, zbiory rzepaku w Unii Europejskiej prawdopodobnie wyniosą 22,7 mln ton w stosunku do 21,26 mln ton w poprzednim sezonie. Oznacza to zwiększenie się unijnej produkcji w skali roku o 1,5 mln ton .
 
Analitycy nie wykluczają dalszej poprawy prognoz. W związku z tym ostateczna produkcja rzepaku może wynieść nawet 22,8-23 mln ton, przy czym przewidywania zostaną skorygowane w górę dla następujących krajów: Niemiec, Polski, Rumunii, a także Wielkiej Brytanii.
 
Presja podażowa już teraz znacząco wpływa na spadek cen, przez co tendencja zniżkowa utrwala się. Pod koniec tygodnia notowania rzepaku w najbliższym kontrakcie na paryskim Euronext doszły do 319,3 EUR/t. Jednakże w poprzedni poniedziałek jego ceny były najmniejsze w historii tego kontraktu i wyniosły 309 EUR/t.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl