Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
SGGW: Odmiana MiniKiwi trafiła do sklepów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uprawiana w okolicach Grójca odmiana...

Wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uprawiana w okolicach Grójca odmiana MiniKiwi "Bingo", po raz pierwszy pojawiła się w polskich sklepach. To świetny przykład współpracy naukowców z otoczeniem gospodarczym.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


MiniKiwi w sklepach

Rok 2015 jest drugim sezonem, w którym wprowadzane do uprawy w wyniku współpracy SGGW i gospodarstwa sadowniczego z okolic Grójca ‘MiniKiwi’ (Actinidia arguta) trafiła do naszych sklepów. Owoce są mniejszą wersją owoców kiwi, ale zasadnicza różnica wiąże się z ich jadalną skórką. Owoce te uzyskane bez ochrony chemicznej zawierają niezwykle dużo cennych składników prozdrowotnych przez co powszechnie uważane są za „owoce zdrowia”. Wyhodowana w SGGW i uprawiana na podgrójeckiej plantacji odmiana ‘Bingo’ wyróżniająca się atrakcyjnym wybarwieniem i smakiem po raz pierwszy pojawiła się w sklepach i mamy nadzieję, że znajdzie uznanie konsumentów.

Dzięki promocji owoców ‘MiniKiwi’ przez pracowników naukowych z SGGW, uprawa tej oryginalnej rośliny zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju czego wynikiem są powstające nowe plantacje rozsiane po całym kraju. Realizowany na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu przez zespół dr. hab. Piotra Latochę, projekt badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma na celu opracowanie optymalnej technologii towarowej uprawy tej rośliny i wybór najlepszej odmiany. Powinno to w jeszcze większym stopniu przyczynić się do rozpowszechnienia uprawy tych nie tylko smacznych, ale także niezwykle wartościowych owoców.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl