| Autor: mikolaj

SGGW: Odmiana MiniKiwi trafiła do sklepów

Wyhodowana w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uprawiana w okolicach Grójca odmiana MiniKiwi "Bingo", po raz pierwszy pojawiła się w polskich sklepach. To świetny przykład współpracy naukowców z otoczeniem gospodarczym.

SGGW: Odmiana MiniKiwi trafiła do sklepów

MiniKiwi w sklepach

Rok 2015 jest drugim sezonem, w którym wprowadzane do uprawy w wyniku współpracy SGGW i gospodarstwa sadowniczego z okolic Grójca ‘MiniKiwi’ (Actinidia arguta) trafiła do naszych sklepów. Owoce są mniejszą wersją owoców kiwi, ale zasadnicza różnica wiąże się z ich jadalną skórką. Owoce te uzyskane bez ochrony chemicznej zawierają niezwykle dużo cennych składników prozdrowotnych przez co powszechnie uważane są za „owoce zdrowia”. Wyhodowana w SGGW i uprawiana na podgrójeckiej plantacji odmiana ‘Bingo’ wyróżniająca się atrakcyjnym wybarwieniem i smakiem po raz pierwszy pojawiła się w sklepach i mamy nadzieję, że znajdzie uznanie konsumentów.

Dzięki promocji owoców ‘MiniKiwi’ przez pracowników naukowych z SGGW, uprawa tej oryginalnej rośliny zyskuje coraz więcej zwolenników w naszym kraju czego wynikiem są powstające nowe plantacje rozsiane po całym kraju. Realizowany na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu przez zespół dr. hab. Piotra Latochę, projekt badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma na celu opracowanie optymalnej technologii towarowej uprawy tej rośliny i wybór najlepszej odmiany. Powinno to w jeszcze większym stopniu przyczynić się do rozpowszechnienia uprawy tych nie tylko smacznych, ale także niezwykle wartościowych owoców.  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!