| Autor: kkj6

Międzynarodowe Targi Zielony Tydzień 2011 w Berlinie

W czwartek wieczorem w Berlinie zainaugurowano międzynarodowe targi rolno-spożywcze "Zielony Tydzień”. To już ich 76 edycja.

Międzynarodowe Targi Zielony Tydzień 2011 w Berlinie

„Zielony Tydzień” należy do jednych z największych na świecie imprez tego typu. Polska pełni w tym roku prestiżową rolę Kraju Partnerskiego. Nasze wystąpienie odbywa się pod hasłem „Polska …schmeckt!” – Polska smakuje.


Targi otworzyła Ilse Aigner, minister ds. żywności, rolnictwa i ochrony konsumentów Republiki Federalnej Niemiec.


Podczas uroczystości otwarcia targów głos zabrał  Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP


W 2011 Polska jest krajem partnerskim, współorganizującym Targi Grune Woche.


Ceremonia otwarcia odbyła się w prawdziwie polskiej atmosferze. Na stołach gościły polskie specjały regionalne i tradycyjne stanowiące przedsmak „Zielonego Tygodnia”. Uroczystość urozmaicił specjalnie przygotowany program artystyczny zatytułowany „Rock Loves Chopin”.


Od rana dnia dzisiejszego,  Międzynarodowe Targi Grune Woche 2011 są otwarte dla zwiedzających.


Targi Grune Woche w Berlinie to nie tylko wystawcy i zwiedzający, to także około 300 kongresów, seminariów, dyskusji, paneli i warsztatów towarzyszących największej na świecie wystawie poświęconej rolnictwu, konsumpcji żywności i ogrodnictwu. Corocznie Targi Grune Woche stwarzają okazję dla dyskusji na temat bieżących wydarzeń zachodzących na rynkach rolno-spożywczych. W bieżącym roku, w ramach Zielonego Tygodnia, odbędą się między innymi: 8. Międzynarodowy Kongres Biopaliw, forum nt przyszłości rozwoju obszarów wiejskich, Globalne Forum Rolnicze pod hasłem „globalnie – regionalnie – lokalnie” z udziałem ministrów rolnictwa wielu krajów.


Źródło: http://www.arr.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!