| Autor: redakcja

Największa niemiecka wystawa bydła hodowlanego 2020

Aukcja Schau der Besten - Masterrind w Verden, Niemcy cieszy się dużym uznaniem nie tylko hodowców z Niemiec. Co roku uczestniczy w niej także wraz z hodowcami z Polski firma Intergen Polska.

Wystawa, która odbyła się pod koniec lutego w Verden zgromadziła jak zwykle wielu zwiedzających z Niemiec i zagranicy. Szacuje się, że  pierwszego dnia wieczorem było już  3.500 zwiedzających z 25 krajów świata.

Jest to z pewnością najczęściej odwiedzana wystawa bydła w Niemczech. Około 250 krów rasy holszyńskiej prezentuje się corocznie na tej własnie wystawie bydła. Dodatkowo prezentowane były 4 stawki córek, po topowych rozpłodnikach, które oferowane są w Intergen Polska.

Mówi przedstawiciel organizatora:

Pierwszego wieczoru miała miejsce aukcja zakończona ogromnym sukcesem, podczas której zostało wylicytowanych 40 numerów katalogowych, za średnią cenę ponad 9.000 Euro. Jednak, niewątpliwie największym sukcesem był zakup dokonany przez niemiecko-holenderskie konsorcjum, które kupiło cieliczkę, za 75.000 Euro, a jest to efekt naszego programu hodowlanego.
 
Matka cieliczki także pochodzi z naszego programu hodowlanego, bowiem jest to córka buhaja Abi Red, tak więc jest to wielki sukces programu.
 
Gratulujemy hodowcy cieliczki oraz dziękujemy za to, że pozostawił ją do naszej dalszej dyspozycji.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!