| Autor: redakcja1

Od rolnictwa i energetyki po kulturę i sztukę

W Gdyni zakończył się drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.

Od rolnictwa i energetyki po kulturę i sztukę
II Forum Wizja Rozwoju to dwudniowe przedsięwzięcie realizowane pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. W programie znalazło się 100 debat, upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości, z udziałem aż pięciuset ekspertów. We wtorek odbyły się sesje poświęcone tematom: energetyki, bezpieczeństwa kraju i rozwoju gospodarczego, technologii przyszłości, inwestycji, transportu, finansów i prawa w gospodarce, rolnictwa, kultury i sztuki, gospodarki morskiej, odpowiedzialnego biznesu, badań i rozwoju, programów i spraw społecznych, zdrowia oraz srebrnej gospodarki. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele biznesu, świata nauki oraz polityki. W programie znalazły się także panele w ramach bloku „Forum Partnerów”. Pierwszy z nich został zorganizowany przez Energa S.A. i dotyczył raportowania niefinansowego. Z kolei Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przygotowała debatę poświęconą leasingowi.
 
- Po drugim dniu II Forum Wizja Rozwoju możemy powiedzieć, że paneliści i moderatorzy dopisali prawie w 100%. Jest to duży sukces. Wszystko, co zostało wcześniej zawarte w agendzie, zrealizowano zgodnie z przyjętym planem – mówi Andrzej Michalak, Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju - Osoby, które pojawiły się na Forum są zadowolone. Słychać to zarówno w wypowiedziach naszych partnerów, jak i uczestników różnych paneli dyskusyjnych. Z każdej strony słyszymy, że tak jak zapowiadaliśmy, jest to rzeczywiście największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.
 
We wtorek odbyła się także uroczystość wręczenia nagrody CEMT 2018 za znaczące osiągnięcia techniczne (Significant Technical Achievement). Nagrodę otrzymali: Stocznia Crist i biuro projektowe StoGda.
 
Kolejnym uroczystym momentem było zakończenie Hackatonu – maratonu programowania, który rozpoczął się pierwszego dnia Forum. W rywalizacji wystartowało 70 uczestników. Pierwsze miejsce zdobył Zion. Kolejne drugie i trzecie miejsca zdobyli: Slavic Monsters i Eco-Sort.
 
Od poniedziałku w budynku Akademii Marynarki Wojennej miały również miejsce obchody 35-lecia Solidarności Walczącej. We wtorek odbyły się prelekcje na temat m.in. doświadczeń opozycyjnych oraz druku prasy podziemnej.
 
Na zakończenie II Forum Wizja Rozwoju inicjatorka wydarzenia, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan, podsumowała blok tematyczny „Srebrna Gospodarka”.
 
- Ze względu na to, że sprawy osób starszych zawsze były mi bliskie, jestem dumna, że znaczną część tego wydarzenia stanowiły dyskusje o srebrnej gospodarce. Dziękuję wszystkim za wkład, jaki wnieśli w prowadzone rozmowy - powiedziała Poseł Małgorzata Zwiercan - Potrzeba wiele pracy, aby spełnić oczekiwania i potrzeby tak szybko rosnącej i zróżnicowanej grupy społecznej, jaką są osoby starsze. Istotne jest jednak, by nie postrzegać seniorów jedynie jako wyzwania, ale zauważyć również ich szeroki potencjał, zarówno ekonomiczny, jak i społeczny.

Tegoroczną edycję II Forum Wizja Rozwoju zakończono koncertem Eleni, która zaśpiewała na scenie w sali plenarnej swoje największe przeboje.


Tagi:
źródło: