| Autor: redakcja1

Pierwsza edycja World Food Warsaw 2014 już za nami

W dniach od 9 do 11 kwietnia 2014 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014, które są pierwszymi targami World Food w Polsce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Lentewec Sp. z o.o.

Pierwsza edycja World Food Warsaw 2014 już za namiW minionych trzech dniach swoją ofertę zaprezentowało blisko 100 firm z branży spożywczej, ogrodnictwa, rolnictwa, a także osoby związane z uprawą, hodowlą i przetwórstwem produktów rolno-spożywczych. Co ciekawe, przedstawiciele zagraniczni stanowili niemal połowę wystawców, przez co wykłady odbywały w dwóch językach – polskim i angielskim, dzięki czemu każdy mógł wysłuchać interesujących go seminariów.

Podczas otwarcia targów z ramienia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przemawiała Podsekretarz Stanu Zofia Szalczyk, która podkreśliła, że - każdy sukces ma swój pierwszy krok. Polscy rolnicy, polscy przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego znakomicie wykorzystali wsparcie, Wspólną Politykę Rolną. Dzięki czemu w stopniu znakomitym rozwinął się nasz potencjał gospodarczy. Produkujemy surowce rolne, produkujemy żywność o najwyższej jakości. Żywność zdrową, żywność, która w znakomity sposób może konkurować z produktami państw Europy i świata.-

Z kolei Zastępca Prezesa Agencji Rynku Rolnego, Lucjan Zwolak przekazał życzenia dla trzech grup uczestniczących w targach: handlowców, wystawców i konsumentów - Wystawcom pragnę życzyć sukcesów w prezentacji swoich wyrobów i zainteresowania ze strony handlowców oraz konsumentów. Handlowcom - zawarcia pomyślnych kontaktów i nawiązania porozumień, które będą skutkować takimi kontaktami w przyszłości. Natomiast nam konsumentom życzę możliwości zapoznania się z nowymi produktami, wyrobami, które wzbogacą nasz polski rynek, mamy nadzieję – za rozsądną cenę – powiedział Zawolak.

World Food Warsaw 2014World Food Warsaw 2014World Food Warsaw 2014
(kliknij, aby powiększyć)

Nie zabrakło również przedstawiciela ITE Group (biuro w Londynie), Andy Burmana, zajmującego się targami żywności - ITE Food Events. Wśród znamienitych gości znaleźli się również ambasadorzy takich krajów jak: Peru, Kazachstan, Republika Argentyny, Chile i Tajlandii. Specjalnie na te targi przybyli reprezentanci z: Niemiec, Francji, Grecji, Portugalii, Włoch, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Mołdawii, Turcji, Izraela, Tunezji, Egiptu, Tajlandii, Malezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!