Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W niedzielę 9 sierpnia w Przylepie odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Święto Pszczoły...

W niedzielę 9 sierpnia w Przylepie odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Święto Pszczoły zorganizowane przez Stowarzyszenie Bractwa Pszczelarzy i Bartników Ziemi Lubuskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. w intencji pszczół, pszczelarzy i ich rodzin, po której uczestniczy wraz z pocztami sztandarowymi pszczelarzy, na czele z prezesem Ignacym Żegleniem przemaszerowali do parku na miejsce imprezy. W Święcie, wraz z małżonką, wziął udział Stanisław Myśliwiec prezes LIR, który w krótkim przemówieniu na otwarciu, zanegował stwierdzenie, iż rolnicy, poprzez swoją działalność powodują wymieranie pszczół. Gdyby nie pszczoły nie byłoby ani rolnictwa, ani sadownictwa, czy warzywnictwa. Świadomość rolników w tym zakresie jest duża, tym bardziej iż muszą mieć ukończone i odnawiane kursy chemizacyjne. Również statystyki przeczą takim stwierdzeniom, przede wszystkim nie zauważa się spadku ilości pni pszczelich w Polsce, ponadto wzrasta areał upraw ekologicznych.

W Parku Sołeckim w Przylepie oprócz stoisk pszczelarzy prezentujących swoje wyroby znalazło się stoisko promocyjne LIR, z kącikiem rysunkowym dla dzieci.

Podczas Święta można było wysłuchać wykładów dotyczących pszczół i pszczelarstwa, a całość imprezy umilały występy zespołów ludowych i śpiewaczych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Lasy Państwowe zaczęły pszczeli projekt
 • Lasy Państwowe zaczęły pszczeli projekt

  20 maja po raz pierwszy będzie obchodzony Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Także w tym roku Lasy Państwowe rozpoczęły nowy projekt „Pszczoły wracają do lasu”.
 • Leśnicy chcą, aby pszczoły wróciły do lasów
 • Leśnicy chcą, aby pszczoły wróciły do lasów

  W ramach projektu „Pszczoły wracają do lasu" w Lasach Państwowych są prowadzone szczegółowe obserwacje i monitoring populacji pszczół.
 • Ceny ziemniaków w Polsce (22.04.2018)
 • Ceny ziemniaków w Polsce (22.04.2018)

  Jak wskazuje analiza danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w dniach od 16 do 22 kwietnia 2018 roku średnia cena ziemniaków w Polsce w stosunku do notowań sprzed tygodnia...
 • Stanowisko Polski w sprawie neonikotynoidów
 • Stanowisko Polski w sprawie neonikotynoidów

  Komisja Europejska przedstawiła projekt rozporządzeń ograniczających możliwość stosowania substancji czynnych imidachlopryd, klotianidyna i tiametoksam wyłącznie do szklarni. Tego rodzaju...
 • W tym roku zapowiadają się wysokie plony owoców
 • W tym roku zapowiadają się wysokie plony owoców

  Tegoroczna aura sprzyja kwitnieniu drzew i krzewów owocowych. Na Mazowszu jest już po kwitnieniu czereśni, a pogoda była korzystna dla oblotów pszczół. Podobnie w województwie łódzkim.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl