| Autor: redakcja1

Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

W niedzielę 9 sierpnia w Przylepie odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Święto Pszczoły zorganizowane przez Stowarzyszenie Bractwa Pszczelarzy i Bartników Ziemi Lubuskiej.

Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. w intencji pszczół, pszczelarzy i ich rodzin, po której uczestniczy wraz z pocztami sztandarowymi pszczelarzy, na czele z prezesem Ignacym Żegleniem przemaszerowali do parku na miejsce imprezy. W Święcie, wraz z małżonką, wziął udział Stanisław Myśliwiec prezes LIR, który w krótkim przemówieniu na otwarciu, zanegował stwierdzenie, iż rolnicy, poprzez swoją działalność powodują wymieranie pszczół. Gdyby nie pszczoły nie byłoby ani rolnictwa, ani sadownictwa, czy warzywnictwa. Świadomość rolników w tym zakresie jest duża, tym bardziej iż muszą mieć ukończone i odnawiane kursy chemizacyjne. Również statystyki przeczą takim stwierdzeniom, przede wszystkim nie zauważa się spadku ilości pni pszczelich w Polsce, ponadto wzrasta areał upraw ekologicznych.

W Parku Sołeckim w Przylepie oprócz stoisk pszczelarzy prezentujących swoje wyroby znalazło się stoisko promocyjne LIR, z kącikiem rysunkowym dla dzieci.

Podczas Święta można było wysłuchać wykładów dotyczących pszczół i pszczelarstwa, a całość imprezy umilały występy zespołów ludowych i śpiewaczych.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!