Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W niedzielę 9 sierpnia w Przylepie odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Święto Pszczoły...

W niedzielę 9 sierpnia w Przylepie odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Święto Pszczoły zorganizowane przez Stowarzyszenie Bractwa Pszczelarzy i Bartników Ziemi Lubuskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Międzynarodowe Święto Pszczoły w Przylepie

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. w intencji pszczół, pszczelarzy i ich rodzin, po której uczestniczy wraz z pocztami sztandarowymi pszczelarzy, na czele z prezesem Ignacym Żegleniem przemaszerowali do parku na miejsce imprezy. W Święcie, wraz z małżonką, wziął udział Stanisław Myśliwiec prezes LIR, który w krótkim przemówieniu na otwarciu, zanegował stwierdzenie, iż rolnicy, poprzez swoją działalność powodują wymieranie pszczół. Gdyby nie pszczoły nie byłoby ani rolnictwa, ani sadownictwa, czy warzywnictwa. Świadomość rolników w tym zakresie jest duża, tym bardziej iż muszą mieć ukończone i odnawiane kursy chemizacyjne. Również statystyki przeczą takim stwierdzeniom, przede wszystkim nie zauważa się spadku ilości pni pszczelich w Polsce, ponadto wzrasta areał upraw ekologicznych.

W Parku Sołeckim w Przylepie oprócz stoisk pszczelarzy prezentujących swoje wyroby znalazło się stoisko promocyjne LIR, z kącikiem rysunkowym dla dzieci.

Podczas Święta można było wysłuchać wykładów dotyczących pszczół i pszczelarstwa, a całość imprezy umilały występy zespołów ludowych i śpiewaczych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)
 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)

  Wyniki kontroli NIK wskazują, że w hodowlach zwierząt antybiotyki są powszechnie używane. Stosowało je aż 70 proc. hodowców zwierząt z woj. lubuskiego objętych monitoringiem wody i pasz. W...
 • PE prezentuje długoterminową strategię przetrwania pszczół
 • PE prezentuje długoterminową strategię przetrwania pszczół

  Posłowie wzywają UE i państwa członkowskie do większych inwestycji w ochronę pszczół, walkę z podrabianym miodem i wsparcie dla pszczelarzy (zakaz wszystkich szkodliwych pestycydów, wzmocnione...
 • Pogłowie krów mlecznych
 • Pogłowie krów mlecznych

  W pierwszej połowie 2017 roku pogłowie krów mlecznych ukształtowało się na poziomie 2 154 tys. sztuk (dane IERiGŻ-PIB, GUS).
 • ZIELONE AGRO SHOW 2017 za nami!
 • ZIELONE AGRO SHOW 2017 za nami!

  Za nami kolejna edycja Zielonego Agro Show. Wystawa odbyła się w dniach 27-28 maja 2017 r. na terenie Moto Parku w miejscowości Ułęż. Były to jedyne takie miejsce w Południowo-Wschodniej...
 • Praca pszczół warta miliardy złotych
 • Praca pszczół warta miliardy złotych

  Ponad 150 mld euro rocznie – tyle warta jest praca wszystkich pszczół na świecie. Z tego na pszczoły europejskie przypada 15 mld euro, a na nasze rodzime ok. 1,8 mld euro (7,5 mld zł). Kwoty te...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl