Polski Kongres Rolnictwa 2014 w Warszawie

W poniedziałek, 19 maja w Warszawie odbywa się kolejna odsłona Polskiego Kongresu Rolnictwa. Na spotkanie przybyli przedstawiciele sektora, gotowi do rozmów i dyskusji o aktualnych problemach, wyzwaniach i szansach rozwoju rolnictwa, obszarów wiejskich i branży spożywczej. Wydarzeniu patronuje Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Polski Kongres Rolnictwa 2014 w Warszawie

W debacie otwierającej pod hasłem „Branża rolno-spożywcza motorem napędowym polskiej gospodarki” udział wezmą między innymi przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Waldemar Pawlak – prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, Wiesław Różański – prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, Andrzej Szumowski – prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego Jerzy Wierzbicki. Do Warszawy wybrali się także przedstawiciele Portalu Gospodarz.pl, już teraz zapraszamy na relację z kongresu.

Po debacie otwierającej odbędą się dwie sesje paneli tematycznych. W pierwszej z nich, jednocześnie odbywać się będą dyskusje o tematyce: „Rolnictwo i obszary wiejskie na Mazowszu”, „Eksport i promocja polskiej żywności”, „Potęga polskiego rolnictwa”. Natomiast w drugiej: „Jakość i bezpieczeństwo żywności” oraz „Polski rolnik - nowoczesny biznesmen i manager”.


W trakcie całego dnia Kongresu goście będą mieli okazję degustować wyśmienitą polską żywność, między innymi wędliny ze znakiem Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP czy produkty Browaru Jabłonowo.

Polski Kongres Rolnictwa to cykliczne wydarzenie, na które składa się 10 spotkań na terenie całego kraju. Jego celem jest integracja branży rolno-spożywczej, stworzenie platformy dyskusyjnej oraz promocja polskiej żywności i osiągnięć sektora. Kongres skupia wielu partnerów merytorycznych reprezentujących organizacje branżowe, Izby Rolnicze, instytuty naukowe oraz organy szczebla samorządowego i krajowego. Patronem honorowym ogólnokrajowej inicjatywy jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Rynku Rolnego, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Główny Inspektor Sanitarny.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć live z Polskiego Kongresu Rolnictwa, które znajdziecie na naszym facebookowym profilu.

Przejdź na następną stronę by zapoznać się z programem Polskiego Kongresu Rolnictwa w Warszawie...Tagi:
źródło: