| Autor: mikolaj

Polski Kongres Rolnictwa w Gniewinie

W dniu 28 kwietnia 2014 r. w Gniewinie odbył się Polski Kongres Rolnictwa. Z ramienia MRiRW w wydarzeniu uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.

Polski Kongres Rolnictwa w Gniewinie

Główną ideą konferencji było stworzenie platformy do dyskusji i wymiany poglądów na temat branży rolno-spożywczej, zagrożeń oraz szans i możliwości rozwoju. Spotkanie służyło promocji polskiej, zdrowej żywności, a także przedstawieniu najnowszych prognoz i informacji gospodarczych.

Omówiono relacje prawne i praktyczne aspekty związane z funkcjonowaniem rolnictwa i ogólną sytuacją branży rolniczej i przetwórstwa rolno-spożywczego w Polsce. W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji branżowych, przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego, także producenci i eksporterzy polskiej żywności.

Do dyskusji o branży i możliwościach rozwoju oraz aktualnych problemach zostali zaproszeni również przedstawiciele instytucji naukowych, samorządów, lokalnych grup rybackich. W programie konferencji znalazły się także panele dyskusyjne poruszające najbardziej aktualne problemy sytuacji rolnictwa w regonie województwa pomorskiego.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!