| Autor: mikolaj

„Polski Sektor Drobiarski w obliczu globalnych wyzwań”. KRD-IG świętuje 25-lecie działalności

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza jest wiodącą organizacją sektora drobiarskiego w Polsce. Ważnym elementem obchodów, przypadającego w tym roku, 25-lecia działalności Izby jest konferencja naukowa pt. „Polski Sektor Drobiarski w obliczu globalnych wyzwań”.

„Polski Sektor Drobiarski w obliczu globalnych wyzwań”. KRD-IG świętuje 25-lecie działalności

25 lat KRD-IG

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza działa nieprzerwanie od 25 lat i zrzesza blisko 70 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą, działalność dydaktyczną i naukową związaną z sektorem drobiarskim.

Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70% udziału w rynku krajowym oraz około 90% udziału w eksporcie. Celem działalności KRD-IG jest m.in. stały rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych i organizacji pozarządowych.


Ponadto, na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi KRD-IG podejmuje zadania z zakresu konstrukcji i realizacji programów hodowlanych, wykonywania oceny wartości użytkowej i hodowlanej drobiu, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów mieszańców drobiu.

Polski Sektor Drobiarski w obliczu globalnych wyzwań

W dniach 6-7 kwietnia 2016 roku Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza organizuje konferencję i uroczystą galę inaugurującą Rok 25-lecia pt. "Polski sektor drobiarski w obliczu globalnych wyzwań". Wydarzenie to skierowane jest do uczestników łańcucha dostaw związanych z produkcją żywca drobiowego (w tym hodowców, zakładów wylęgowych, producentów żywca drobiowego i jaj konsumpcyjnych, firm paszowych) oraz do podmiotów wspierających (w tym uczelni wyższych i instytutów naukowych, sektora weterynaryjnego, firm handlowych i transportowych).
 

W programie konferencji znalazły się mocno merytoryczne wystąpienia m.in. Andrzeja Rutkowskiego z WPSA dotyczące rynku mięsa drobiowego i jaj konsumpcyjnych w Polsce, Łukasza Dominiaka z KRD-IG o rynku mięsa drobiowego w UE oraz Juliana Madeley'a z IEC, który poruszy najważniejsze kwestie związane z trendami na światowym rynku jaj konsumpcyjnych. Ponadto, analizę ekonomiczną branży drobiarskiej przeprowadzi Michał Koleśnikow z Banku BGŻ BNP Paribas, a działania promocyjne realizowane w ramach Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego i środków UE omówi Witold Wierzbiński z ARR. W trakcie dwudniowego spotkania branży drobiarskiej głos zabierą również Andrzej Kowalski z IERiGŻ-PIB, który przedstawi skutki społeczne i ekonomiczne wprowadzenia zakazu stosowania GMO w paszach w Polsce oraz Grzegorz Tomczyk z PIWet-PIB, który obali mity związane ze stosowaniem GMO w żywieniu drobiu.


Patronat medialny nad konferencją pt. „Polski Sektor Drobiarski w obliczu globalnych wyzwań” objął Portal Gospodarz.pl. Zapraszamy na relację video z tego wydarzenia, która już niebawem pojawi się na łamach naszego serwisu.Tagi:
źródło: