| Autor: redakcja12

Precyzyjny Gospodarz na wystawie ROLTECHNIKA 2017

W dniu 19-20 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach podczas XI Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA odbyły się kolejne zmagania w ramach turnieju "Precyzyjny Gospodarz". Ponadto, w tym roku po raz pierwszy Gospodarz.pl zorganizował konkurs "Precyzyjny Gospodarz Retro".

Precyzyjny Gospodarz na wystawie ROLTECHNIKA 2017
Precyzyjny Gospodarz na ROLTECHNICE 2017
 

Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły przystąpić osoby, które posiadały prawo jazdy kategorii co najmniej B lub T, a poziom alkoholu w ich krwi nie przekraczał 0,2 promila. Wszyscy chętni, którzy przeszli weryfikację, otrzymali unikatowe koszulki "Precyzyjnego Gospodarza", które zdobyć można tylko poprzez udział w konkursie.

Zaraz po krótkiej instrukcji głównego sędziego, zgodnie z kolejnością zapisów, wystartowali pierwsi śmiałkowie. Do walki o miano precyzyjnego dodatkowo motywowały rodziny i znajomi uczestników, którzy kibicowali swoim faworytom.

W 2017 roku każdy z zawodników ma okazję poczuć namiastkę atmosfery średniowiecznego turnieju rycerskiego. Jednakże w dużej mierze unowocześnionego, gdyż w naszym wydaniu rolę rumaka spełnił ciągnik Zetor Proxima oraz tzw. "bocian" Zetor 25K, do których przymocowana została lanca. Uczestnicy mieli za zadanie przekłuć trzy baloniki znajdujące się z jednej strony przyczepy Metal-Fach, a następnie zaparkować w wyznaczonych miejscach tyłem. Po trzecim przebitym baloniku należało powrócić na miejsce startowe. 

Nad precyzją wykonania zadania czuwał sędzia główny, który doliczał za popełnione błędy jednorazowo 5 sekund kary oraz przedstawiciel firmy Zetor Polska, który kontrolował manewry zawodników w kabinie.

Najbardziej precyzyjni gospodarze otrzymali zestaw nagród przygotowanych przez współorganizatorów zawodów, czyli firmę Zetor Polska, Metal-Fach, Bank BGŻ BNP Paribas oraz Redakcję Gospodarz.pl. W zawodach Precyzyjny Gospodarz oraz Precyzyjny Gospodarz Retro podczas dwóch dni konkursowych zwyciężyli Marcin Sroczyński z czasem – 0:59:36, oraz Mateusz Sroczyński z czasem - 0:55:49.


Wyniki turnieju "Precyzyjny Gospodarz" na Wystawie ROLTECHNIKA 2017 (sobota)

  1. Michał Kossowski z czasem brutto: 1:12:94

  2. Sławomir Matuszewski z czasem brutto: 1:25:29

  3. Mateusz Kossowski z czasem brutto: 1:44:05

  4. Roman Wojtkowiak z czasem brutto: 1:45:53

  5. Milena Klimczak z czasem brutto: 3:13:24

  6. Julita Kossowska z czasem brutto: 4:54:28
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: