| Autor: kkj6

Relacja z Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt Farma (10-13.02.2011)

W dniach 10-13 lutego bieżącego roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt Farma.

Relacja z Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt Farma (10-13.02.2011)

W tej edycji targów wystawcy mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty w dwóch pawilonach. W pierwszym z nich można było zaobserwować elementy wyposażenia chlewni czy fermy kur. Z kolei drugi pawilon koncentrował głównie wystawców oferujących rozwiązania dotyczące bydła, energii ekologicznej, czy produktów wspomagających prawidłowy rozwój zwierząt. Nie obeszło się oczywiście bez pokazu pięknych maszyn mających szerokie zastosowanie w gospodarstwie nie tylko przy hodowli zwierząt, ale również przy uprawie zbóż i nie tylko.

 
 Naturalnie zwiedzający mieli okazję osobiście zobaczyć wszelkie nowości rynkowe, gdyż taki był główny zamysł organizatorów. Oczywiście wystawcy nie zawiedli i to dzięki nim można było dokładnie obejrzeć urządzenie do bezstresowego badania ciężarnych loch, które dzięki zastosowaniu ultrasonograficznego skanowania przy karmieniu zwierzęcia obniża poziom czynników stresogennych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest suszarnia do zbóż skracająca ich suszenie przez co jest nie tylko bardziej wydajna, ale także i oszczędniejsza.

Natomiast w przypadku zakiszania pasz, świetnym rozwiązaniem będzie tutaj prasa silosująca, która pozwala na zakiszenie pasz w foliowych rękawach o różnorodnej średnicy. Co więcej, otóż szczególnie dobrym sposobem na pozbycie się „kłopotliwego produktu ubocznego” powstałego w hodowli zwierząt gospodarskich jest profesjonalny system zagospodarowania gnojowicą. Innym równie interesującymi artykułami są kosiarki dyskowe bądź ich kombinacja pozwalająca na bardziej ekonomiczną i wydajniejszą pracę. Poza tym można było znaleźć także specjalnie dostosowany do transportu i przeznaczony do karmienia tuczników automatu paszowego.
 
 Oczywiście nie obyło się również bez innych niezwykle ciekawych maszyn ułatwiających pracę rolnikowi. Na targach można było spotkać nie tylko najnowsze modele urządzeń rolniczych, ale zwiedzający mieli niebywałą okazję dowiedzieć się czegoś na temat pierwszych maszyn rolniczych czy koni pociągowych, które do dziś dnia pełnią niezwykłą rolę w gospodarstwie rolnym.

Całość targów uświetniały różnego rodzaju konferencje, które niekiedy poruszały ciekawe i kontrowersyjne tematy jak chociażby kwestię mlekomatów. Odbyło się też seminarium, które dotyczyło biogazowni, czyli energii pozyskanej ze źródeł odnawialnych. Poza tym przedstawione zostało stanowisko samorządu rolniczego wobec przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Naturalnie nie mogło zabraknąć także atrakcji dla małych gości, którą w tym wypadku był żywy inwentarz. W specjalnie przygotowanych zagrodach można było dokładnie obejrzeć sobie trzodę chlewną, bydło czy ptactwo. To właśnie te miejsce cieszyło się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

Zobacz relację video
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!