Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rodzinne święto polskiej żywności na Pikniku Poznaj Dobrą Żywność

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W tym roku już po raz 11. odbył się, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,...

W tym roku już po raz 11. odbył się, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który stał się świętem polskiej żywności.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowane zostały prezentacje i degustacje polskich produktów wyróżnionych prestiżowym znakiem „PDŻ” oraz żywności wytwarzanej w krajowych i unijnych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także produktów ekologicznych. Impreza, pomimo przelotnych opadów deszczu, zgromadziła bardzo wielu mieszkańców Warszawy. Odwiedzający mogli także zapoznać się z ofertą wypoczynku na wsi, obejrzeć wystawę historycznych maszyn i urządzeń rolniczych, czy też odwiedzić mini ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla najmłodszych gości przygotowano wiele zabaw i gier związanych z żywnością.

W ogrodach SGGW nie tylko próbowano, ale również chętnie kupowano najlepsze polskie produkty żywnościowe.

Na odwiedzających, oprócz degustacji produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, oczekiwały liczne, rodzinne atrakcje przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję Rynku Rolnego i stowarzyszenia branżowe.

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaprosiła na „Piknik owocowo-warzywny”, podczas którego prowadzona była kampania informacyjna promująca walory smakowe oraz znaczenie dietetyczne spożycia owoców i warzyw pochodzących z polskich sadów i pól. Były znakomite dania owocowo-warzywne przygotowane m.in. przez Koło Gospodyń Wiejskich. Dzieci uczestniczyły w licznych animacjach dotyczących owoców i warzyw, natomiast dla rodziców przygotowano konkurs pod tytułem „Sałatka dla Tadka Niejadka”.

Instytut Żywności i Żywienia zaprosił natomiast do „Piknikowej Poradni Dietetycznej”, gdzie korzystano z porad dietetyków, a w trakcie warsztatów żywieniowych układano prawidłowy jadłospis w oparciu o prezentowane na Pikniku produkty spożywcze.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w specjalnie przygotowanej na Piknik scenografii, zaprezentowała ofertę gospodarstw agroturystycznych z różnych regionów Polski. Można było uczestniczyć w warsztatach garncarstwa, haftu, wyrobu sera, zielarstwa czy wyplatania koszy.

Polska Izba Mleka w atrakcyjnej formie promowała mleko i produkty mleczne w trakcie gier, zabaw i konkursów z nagrodami w postaci mlecznych upominków.

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych zachęcała z kolei do codziennego spożywania polskich owoców i warzyw oraz kasz. Eksperci udzieli porad dietetycznych, w jaki sposób najlepiej wykorzystać te produkty w codziennej diecie. Podpowiadali rodzicom jak przekonać dzieci do jedzenia kaszy. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Lubię Kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” planowane jest bicie rekordu w gotowaniu „kaszotta” – smakowitej kaszy z warzywami.

Agencja Rynku Rolnego przygotowała dla najmłodszych gości Pikniku zabawy i gry edukacyjne zachęcające do jedzenia owoców. Zajęcia te stanowią jeden z elementów działań informacyjno-promocjnych unijnego programu „Owoce w szkole”.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych
 • Umowa i ubezpieczenie dla pracowników sezonowych

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o przyjęciu ustawy ws. pomocy przy zbiorach. Jest to odpowiedź na oczekiwania rolników korzystających ze wsparcia innych osób przy zbiorach owoców i...
 • Pomocnik rolnika
 • Pomocnik rolnika

  Senat RP uchwalił wczoraj ustawę, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych. Zawarte w ustawie rozwiązanie wychodzi...
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu minionego roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% czyli o 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Trwają Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017
 • Trwają Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017

  Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017 obchodzą w tym roku swój jubileusz. W dniach od 1 do 2 lipca 2017 r. odbywają się już po raz czterdziesty.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl