Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwa Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 5 maja 2017 r. w Poznaniu rozpoczęła się 28. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na...

W dniu 5 maja 2017 r. w Poznaniu rozpoczęła się 28. Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można nie tylko obejrzeć najlepsze zwierzęta hodowlane, ale również zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami hodowli, nawiązać relacje merytoryczne oraz biznesowe pomiędzy hodowcami, rolnikami, zarządcami specjalistycznych hodowli i hobbystami. Impreza potrwa do 7 maja, w wstęp na nią jest bezpłatny.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


KWZH 2017

Dlaczego warto być w Poznaniu? Bo polskie hodowle w sposób znaczący uczestniczą w europejskim rynku hodowlanym. Pogłowie trzody chlewnej to ok. 17 mln sztuk, a bydła ponad 8 mln. Polskie kury znoszą 7,7 mld ton jaj rocznie. Z kolei pod kątem produkcji mleka zajmujemy piąte miejsce w Europie i dziewiąte na świecie. Niniejsze statystyki potwierdzają moc gospodarczą, jaka tkwi w polskiej hodowli. To argument biznesowy, ale jest też inny – społeczny, rodzinny. Wystawa jest znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie mogą przyprowadzić pociechy i miło spędzić czas, wykorzystując sposobność do zabawy oraz edukacji dzieci w zakresie wiedzy na temat zwierząt. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dostępne będą trzy strefy dla dzieci organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Krajową Radę Drobiarstwa – Izbę Gospodarczą oraz Polsus. Nie zabraknie również dobrego jedzenia. Organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia stworzyli także możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych m.in.: pomiaru cukru, badań ciśnienia czy zanieczyszczenia płuc.

Ocena zwierząt, pokaz nowości

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to największe w kraju wydarzenie, na którym odbywa się ocena zwierząt. Przyznawane są czempionaty i wiceczempionaty w różnych kategoriach. To także miejsce prezentacji nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się także wyposażeniu budynków inwentarskich.

W tym roku program Wystawcy wzbogacą również wykłady, seminaria, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz wiele atrakcji dla dzieci. Tegoroczna ekspozycja zostanie zlokalizowana w pięciu pawilonach: 1, 2, 3, 3A i 4, które będą podzielone tematycznie.
 


 

W Poznaniu będzie można nie tylko obejrzeć najlepsze zwierzęta hodowlane, ale również zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami hodowli, nawiązać relacje merytoryczne i biznesowe pomiędzy hodowcami, rolnikami, zarządcami specjalistycznych hodowli oraz hobbystami. Na długiej liście zwierząt, które zawitają do Poznania znajduje się bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, rasy rodzime, drób, zwierzęta futerkowe, ryby słodkowodne, konie, kozy, pszczoły, owce i inne.

Zobacz co działo sie podczas KWZH 2015

- Serdecznie zapraszam na wspaniałą wystawę, gdzie konie, bydło, trzoda chlewna, drób, króliki, szynszyle i inne zwierzęta prezentować się będą w pełnej krasie, a hodowcom i miłośnikom dostarczymy nie tylko wrażeń organoleptycznych, ale również sporej dawki wiedzy i emocji. – zaprasza Tomasz Kobierski, Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Do zobaczenia podczas największego święta hodowców, ale przede wszystkim święta zwierząt hodowlanych – dodaje.

Pobierz program Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl