Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
World Food Warsaw 2014: Tak tworzy się międzynarodowa platforma kontaktów biznesowych w stolicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Przedstawiciele ponad 20 krajów zdecydowali się na udział w pierwszej edycji Międzynarodowych...

Przedstawiciele ponad 20 krajów zdecydowali się na udział w pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Żywności World Food Warsaw 2014. Prócz najważniejszych krajów Unii Europejskiej i Rosji, swój udział zapowiedzieli m.in. przedstawiciele: Tajlandii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Malezji. Impreza odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Targów o tak międzynarodowym charakterze jeszcze w stolicy nie było. Na pierwszą edycję World Food Warsaw 2014 przyjadą przedstawiciele firm z całego świata. Są biznesmeni z takich krajów, jak Niemcy, Wielka Brytania, Rosja, Włochy, Francja, Grecja, Finlandia, Hiszpania, Izrael i oczywiście Polska.
 
Dzięki zagranicznym biurom ITE Group na targach pojawią się też firmy z dalekich krajów: Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Chin. Liczba wystawców cały czas rośnie, a organizatorzy spodziewają, że na inauguracji imprezy w Warszawie będzie około 100 firm i stowarzyszeń oraz kilka tysięcy zwiedzających z Polski i zagranicy.
 
 
Taka międzynarodowa impreza na stałe zagości w kalendarzu targów w stolicy. Dobre perspektywy zdają się potwierdzać dane Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, według których eksport polskich produktów cały czas rośnie. Główne kierunki odbioru dla naszych firm, czyli Niemcy, Wielka Brytania i Rosja wzrosły w 2013 r. od 12 do 19 proc.
 
Na tamtejsze rynki eksportujemy soki owocowe, ryby wędzone, mięso drobiowe, ryby konserwowe, mrożone owoce, czekoladę, mięso przetworzone, jabłka, sery, mięso wieprzowe oraz pomidory. Dlatego wśród wystawców World Food Warsaw 2014 z Polski nie zabraknie m.in. producentów: owoców i warzyw i ich przetworów, mrożonek, mięsa, konserw mięsnych oraz rybnych; firm zajmujących się handlem, sokami owocowymi oraz eksporterów warzyw, napojów i alkoholi.
 
Zagraniczni wystawcy będą reprezentowali m.in. eksporterów ryżu, makaronów, napojów, ryb, konserw rybnych i mięsnych oraz gotowych dań. Przedstawiciele firm z krajów śródziemnomorskich zaprezentują najlepsze specjały tamtejszych kuchni, czyli ryby i owoce morza, oliwę z oliwek, suszone figi, owoce, warzywa, a także szeroką gamę różnych win.
 
Całości przeglądu nowoczesnej branży spożywczej dopełnią też producenci ekologicznej żywności i napojów. Będą np. firmy, które zajmują się dystrybucją słodyczy bez cukru.
 
- Mamy nadzieję, że gości i wystawców zaciekawi też bogaty program merytoryczny, który przygotowaliśmy na trzy dni imprezy - mówi Agnieszka Szpaderska, project manager targów World Food 2014. – Konferencje i panele dyskusyjne zaczynające się od polskich hitów eksportowych, a skończywszy na rynkach wschodnich i bezpieczeństwie żywności będą prowadzone codziennie od startu do zamknięcia imprezy. Wstęp na konferencje jest bezpłatny.
 
 
ITE Group i Lentewenc zapraszają na imprezę: importerów i eksporterów żywności oraz napojów, przedstawicieli sieci sklepów detalicznych, właścicieli sklepów i hurtowni spożywczych, producentów żywności i napojów, kierownictwo punktów HoReCa, właścicieli piekarni i cukierni, stowarzyszenia i władze lokalne.
 
Co, gdzie kiedy?
Międzynarodowe Targi Żywności World Food Warsaw 2014 odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Impreza będzie trwała trzy dni, od 9 do 11 kwietnia 2014 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Zaostrzony Program bioasekuracji
 • Zaostrzony Program bioasekuracji

  Zmieniony „Program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018 wszedł w życie 15 bm. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Ostateczny termin złożenia wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 r. upływa 26 czerwca
 • Ostateczny termin złożenia wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 r. upływa 26 czerwca

  Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 r. wraz z wymaganymi załącznikami, w tym wypełnionym materiałem graficznym, można było składać terminie "podstawowym", tj. od 15 marca do...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl