| Autor: redakcja1

Wybrano superczempiony, czempiony i wiceczempiony szepietowskiej wystawy

W trakcie I Ogólnopolskiej Wystawy Drobiu i XIX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie, w województwie podlaskim wyłoniono laureatów.

Wybrano superczempiony, czempiony i wiceczempiony szepietowskiej wystawy
W poszczególnych kategoriach tytuły otrzymali:
  1. Bydło mleczne:
  • w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czarno- białej:
    • jałowice w wieku 12 - 14 m-cy:
      • Zdzisław Truchel za jałowicę EVELINA 2- czempion
      • Adam Guzel za jałowicę RUMA 2 - wiceczempion
      • Adam Pietruszyński za jałowicę BLANKA - wiceczempion
    • jałowice w wieku 15- 17 m-cy:
      • Małgorzata i Wiesław Kulesza za jałowicę KSENIA – czempion
      • Andrzej Dąbrowski za jałowicę KOKARDA - wiceczempion
      • Adam Pietruszyński za jałowicę NATA - wiceczempion
    • jałowice w wieku 18 - 20 m-cy:
      • Jan Zawadzki za jałowicę MEĆKA – czempion
      • Wiesław Wojno za jałowicę FAJKA - wiceczempion
      • Bogdan Zakrzewski za jałowicę BETJE 3 - wiceczempion
    • jałowice w wieku 21-24 m-cy:
      • Adam Pietruszyński za jałowicę META 1 – czempion
      • Lucjan Łapiński za jałowicę LAMA - wiceczempion
      • Adam Pietruszyński za jałowicę SCJENCE - wiceczempion
    • krowy w I laktacji:
      • Adam Pietruszyński za krowę ZNAJDA – czempion
      • Adam Guzel za krowę SZAMANA - wiceczempion
      • Tomasz Cieslik za krowę DUMA - wiceczempion
    • krowy w II laktacji:
      • Adam Pietruszyński za krowę ULMA – czempion
      • Adam Guzel za krowę MERSI - wiceczempion
      • Adam Guzel za krowę ARESA - wiceczempion
    • krowy w III laktacji:
      • Jan Kulesza za krowę GRISZA – czempion
      • Adam Guzel za krowę MORSKA - wiceczempion
         
  • w rasie polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono – białej:
    • jałowice w wieku 12 – 14, 15- 17, 18 - 20 m-cy:
      • Eugeniusz Kryński za jałowicę GWIAZDA – czempion
      • Adam Pietruszyński za jałowicę SABA - wiceczempion
    • krowy w trakcie trwania laktacji I, II, III:
      • Sławomira Zalewska za krowę IDA – czempion
      • Adam Pietruszyński za krowę TRUUS - wiceczempion
         
  • w rasach zachowawczych:
    • rasy zachowawcze bydła mlecznego:
      • Tomasz Kraszewski za krowę UWAŻNA – czempion
      • Stanisław Falkowski za krowę WIŚNIA – wiceczempion
      • Henryk Rybałt za krowę GERDA - wiceczempion
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii jałowic mlecznych ogłoszono jałowicę o imieniu KSENIA - Małgorzata i Wiesław Kulesza
  • w kategorii krów mlecznych ogłoszono krowę o imieniu ULMA - Adam Pietruszyński
  1. Bydło mięsne:
  • w kategorii krowy mięsne z cielętami rasy hereford:
    • Stado Ogierów Starogard Gdański sp. z.o.o. za krowę MILA – czempion
    • Stado Ogierów Starogard Gdański sp. z.o.o. za krowę MOZA – wiceczempion
       
  • w kategorii krowy mięsne z cielętami rasy Limousin:
    • Gospodarstwo Rolne Mariusz Ratajski za krowę IMAGE 5 – czempion
    • Gospodarstwo Rolne Mariusz Ratajski za krowę JAMAIQUE 4 - wiceczempion
       
  • w kategorii krowy mięsne z cielętami rasy charolais:
    • Gospodarstwo Rolne Jerzy Magowski za krowę PETKA – czempion
    • Gospodarstwo Rolne Jerzy Magowski za krowę FOKA - wiceczempion
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii krów mięsnych z cielętami ogłoszono krowę PETKA - Gospodarstwo Rolne Jerzy Magowski
3. Trzoda chlewna:
  • w kategorii loszki rasy polska biała zwisłoucha:
    • Jadwiga Wysockaczempion
    • Jadwiga Wysocka – wiceczempion
     
  • w kategorii loszki rasy wielka biała polska:
    • HZZ Knyszyn Zakład Ogrodniki – czempion
    • HZZ Knyszyn Zakład Ogrodniki – wiceczempion
       
  • w kategorii loszki krzyżówkowe:
    • Bożena i Zbigniew Jaroś – czempion
    • SHiUZ w Bydgoszczy Zakład Bielsk Podlaski – wiceczempion
       
  • w kategorii knurki krzyżówkowe:
    • HZZ Knyszyn Zakład Ogrodniki – czempion
    • HZZ Knyszyn Zakład Ogrodniki - wiceczempion
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii loszki ogłoszono loszkę o nr katalogowym 2 - HZZ Knyszyn Zakład Ogrodniki
  1. Konie:
  • w kategorii klacze młode rasy polski koń zimnokrwisty:
    • Jerzy Kondratiuk za klacz ANITA – czempion
    • Henryk Strzelecki za klacz SZAKIRA – wiceczempion
  • w kategorii ogiery młode rasy polski koń zimnokrwisty:
    • Bogdan Iwanicki za ogiera WEDEL - czempion
    • Sylwester Chrzanowski za ogiera BOLTRAM – wiceczempion
  • w kategorii ogiery starsze rasy polski koń zimnokrwisty:
    • Grzegorz Wiszowaty za ogiera RAFAEL – czempion
    • Andrzej Ślepowroński za ogiera WIGOT – wiceczempion
  • w kategorii klacze starsze rasy polski koń zimnokrwisty:
    • Jerzy Giedrojć za klacz BEWISZA – czempion
    • Jan Kurzątkowski za klacz BANDA - wiceczempion
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii klacze ogłoszono klacz o imieniu ANITA - Jerzy Kondratiuk
  • w kategorii ogiery ogłoszono ogiera o imieniu RAFAEL - Grzegorz Wiszowaty
  1. Owce i kozy:
  • w kategorii owce:
    • Józef Rokicki za tryka rasy PON – czempion
    • Sławomir Paprocki za owcę rasy PON – czempion
    • Nowicki Jarosław za owcę rasy PON – wiceczempion
    • Nowicki Jarosław za owcę rasy PON - wiceczempion
    • Sławomir Paprocki za owcę rasy Suffolk – czempion
    • Sławomir Paprocki za owcę rasy Suffolk - wiceczempion
    • Marcin Woroniecki za tryka rasy Cordiel - czempion
    • Jan Surel za owcę rasy Kamieniecka - czempion
    • Józef Rokicki za tryka rasy Białogłowa Owca Mięsna - czempion
    • Mieczysław Raczkowski za owcę rasy Wrzosówka – czempion
    • Raczkowski Mieczysław za owcę rasy Wrzosówka - wiceczempion
    • Nazaruk Jerzy za owcę rasy Rzelazińska – wiceczempion
    • Nazaruk Jerzy za owcę rasy Rzelazińska – wiceczempion
    • Demianowicz Jan za owcę rasy Olkuska – wiceczempion
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii matki maciorki ogłoszono owcę rasy Suffolk - Sławomir Paprocki
  • w kategorii tryki ogłoszono tryka rasy PON - Józef Rokicki
  1. Drób:
  • w kategorii kury nieśne:

    • Zofia i Grycjan Skórniccy za stado rodzicielskie kur nieśnych półintensywnych Zielononóżka kuropatwiana – czempion

    • Zofia i Grycjan Skórniccy za stado rodzicielskie kur nieśnych półintensywnych Zielononóżka kuropatwiana – wiceczempion

    • Anna Skórnicka za stado rodzicielskie kur nieśnych półintensywnych Zielononóżka kuropatwiana - wiceczempion

    • Anna Skórnicka za stado rodzicielskie kur nieśnych półintensywnych Zielononóżka kuropatwiana - wiceczempion

    • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie za stadko hodowlane objęte programem zasobów genetycznych kur Polbar – czempion

    • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie za stadko hodowlane objęte programem zasobów genetycznych kur Polbar - wiceczempion

 
  • w kategorii kury mięsne:
    • Krzysztof Lipski za stado rodzicielskie kur mięsnych Ross 308 – czempion
    • Adam Aramowicz za stado rodzicielskie kur mięsnych Ross 308 - wiceczempion
    • Wojciech Micun za stado rodzicielskie kur mięsnych Ross 308 - wiceczempion
    • Artur Sakowicz za stado rodzicielskie kur mięsnych Hubbard Flex – czempion
    • Joanna I Krzysztof Korolowie za stado rodzicielskie kur mięsnych Hubbard Flex - wiceczempion
    • Leszek Sawicki za stado rodzicielskie kur mięsnych Hubbard Flex - wiceczempion
       
  • w kategorii kaczki:
    • Adam Belt za stado rodzicielskie kaczek typu pekin – czempion
    • Adam Belt za stado rodzicielskie kaczek typu pekin - wiceczempion
 
  • w kategorii gęsi:
    • Aleksy Czeczuga za stado rodzicielskie gęsi Białych Kołudzkich – czempion
    • Bogusława Jemiołkowska – za stado rodzicielskie gęsi Białych Kołudzkich - wiceczempion
    • Henry Markiewicz - za stado rodzicielskie gęsi Białych Kołudzkich - wiceczempion
  • w kategorii indyki:
    • Przedsiębiorstwo Handlowo_Produkcyjne „Fermpol” Sp. Z o.o. Świebodzin – za stadko towarowe indyków ciężkich Hybryd XL – czempion
    • Przedsiębiorstwo Handlowo_Produkcyjne „Fermpol” Sp. Z o.o. Świebodzin – za stadko towarowe indyków ciężkich Hybryd XL - wiceczempion
  • w kategorii przepiórki:
    • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie za stadko hodowlane przepiórek japońskich rodu F-22 – czempion
    • Dariusz Królik - za stadko hodowlane przepiórek japońskich rodu J-11 - wiceczempion
  • w kategorii kury ozdobne:
    • Karol Sarnecki za stado kur Gołoszyjka – czempion
    • Wojciech Janiszewski – za stado kur Zielononóżka kuropatwiana
    • Szina Wszołek - za stado kur Bantamka
    • Ernest Góralski – za stado kur Brodacz antwerpski
    • Wojciech Góralski - za stado kur Karzełek polski
    • Piotr Baran – za stadp kur Ko Shamo
Mianem Superczempiona:
  • w kategorii drób grzebiący ogłoszono stadko hodowlane przepiórek japońskich rodu F-22 - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • w kategorii drób wodny ogłoszono stado rodzicielskie kaczek typu Pekin - Adam Belt
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!