| Autor: redakcja1

XXII Targi Rolniczo-Ogrodnicze Kościerzyn 2012

Targi te są największą imprezą regionalną, która na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń rolniczych województwa łódzkiego.

XXII Targi Rolniczo-Ogrodnicze Kościerzyn 2012Początkowo były to „Dni Otwartych Drzwi”, ale od kilku lat to Targi Rolniczo-Ogrodnicze, które w tym roku odbyły się w miejscowości Kościerzyn, w województwie łódzkim w dniach 26-27 maja bieżącego roku.
 

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją tych wydarzeń objął Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki oraz Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego. Z kolei patronat medialny nad tymi targami sprawował między innymi Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl.
 
Podczas targów wystawcy zaprezentowali ciągniki, maszyny uprawowe, kombajny, ładowarki, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze sadownicze i polowe. Poza tym byli również przedstawiciele takich sektorów rolniczych, jak środki ochrony roślin, pokrycia dachowe, materiały budowlane, odnawialne źródła energii, pasz i koncentratów, nasiennictwa oraz innych urządzeń niezbędnych w rolnictwie i ogrodnictwie.
 

Całość imprezy obfitowała w liczne konkursy jak Lokalne Produkty Regionu Łódzkiego, w czasie których specjalna komisja oceniała jakość, smak, zapach i inne walory przygotowanych potraw regionalnych; Maszyna Targów Rolniczo-Ogrodniczych Kościerzyn 2012, gdzie zostały ocenione maszyny rolnicze i urządzenia techniczne, czyli wyposażenie budynków inwentarskich pod kątem ich ergonomii, zachowania wymogów bhp, parametrów eksploatacyjnych i właściwości funkcjonalnych, jakości i i estetyki wykonania, a także formy ich prezentacji. Natomiast Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła konkurs na Najbezpieczniejszą Maszynę Targów Rolno-Ogrodniczych oraz „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. Również Portal Rolniczy Gospodarz.pl przygotował coś dla zwiedzajacych. W ten sposób polar, koszulki, kubki i inne gadżety znalazły swoich właścicieli.
 
Poza tym, licznie przybyli mieli okazję do obejrzenia wystawy królików rasowych oraz drobnego inwentarza zorganizowanej we współpracy Drobnego Inwentarza Ziemi Ziemi Wieluńskiej i Związku Hodowców Królików. Oczywiście można było również zapoznać się z wyrobami w ramach promocji dziedzictwa kulturowego.
 

Ponadto każdy ze zwiedzających miał okazję do uczestnictwa w różnego rodzaju wykładach, seminariach i warsztatach, a także mógł się poradzić i zapytać, czy rozwiać swoje wątpliwości w zakresie sprzedaży bezpośredniej czy też odnawialnych źródeł energii.
 
Całość imprezy uświetniły występy artystyczne takich zespołów jak Zespół Pieśni Dawnej z Brzegu, Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny (gmina Osjaków), Kapela Podwórkowa z Konopnicy czy Zespół Wróblewianki z Wróblewa.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!