| Autor: mikolaj

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Święto hodowców już w maju!

Największa w kraju ocena zwierząt, czempiony i wiceczempiony w różnych kategoriach, prezentacja nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli, a także wyposażenia budynków inwentarskich – to wszystko i wiele więcej będzie można zobaczyć podczas XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 15-17 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Program trzydniowego wydarzenia urozmaicą m.in. wykłady, seminaria, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz liczne akacje dla najmłodszych.

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Święto hodowców już w maju!

XXVII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to największa w Polsce wystawa zwierząt. Wielkie święto dla branży hodowlanej rozpocznie się w Poznaniu w trzeci weekend maja. Wtedy to do stolicy Wielkopolski zjadą hodowcy, którzy zaprezentują najbardziej znane zwierzęta hodowlane i gospodarskie, rasy rodzime i bardziej egzotyczne gatunki pochodzące m.in. z hodowli amatorskich.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbywająca się w cyklu dwuletnim to niezwykle ważne w branży wydarzenie, które zyskało popularność także zwiedzających. W 2013 roku na powierzchni ponad 24.000 m2 zostało zaprezentowanych 2000 zwierząt hodowlanych, które obejrzało przeszło 25.000 odwiedzających.

– Tegoroczna wystawa zapowiada się równie okazale. Podczas XXVII edycji zostanie zagospodarowana znacznie większa przestrzeń wystawiennicza – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu. Na chwilę obecną zostało zgłoszonych 1919 zwierząt, ale liczba ta stale rośnie. Profesjonalni zwiedzający oraz szeroka publiczność będą mogli podziwiać m.in. bydło ras mlecznych i mięsnych, konie, trzodę chlewną, osły, żółwie błotne, owce, kozy, króliki, szynszyle, nutrie, strusie, żubronie, alpaki, daniele, gołębie rasowe czy króliki – dodaje.

Zobacz jak wyglądała XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

Najpiękniejsze okazy zwierząt walczyć będą o tytułu czempionów. Podczas XXVI odsłony KWZH zostały przyznane 104 tytuły czempionów, w tym 5 superczempionów, 85 wiceczempionów, a także 929 złotych i srebrnych medali. Nagrodzone zwierzęta ocenione wysoko za bardzo dobre wyniki m.in. w produkcji mleka, cieszyły się ogromną popularnością ze strony rolników, którym przy tej okazji udało się nawiązać cenne kontakty biznesowe.


Czytaj dalej na następnej stronie...

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!