| Autor: redakcja1

Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski

Już po raz dwudziesty czwarty hodowcy wystawili do konkursu swoje najlepsze zwierzęta, a wystawcy przedstawili bogatą ofertę targową. 24 i 25 czerwca 2017 r. na terenach wystawowych AGROARENA Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej Polski.

Zakończyły się największe targi rolnicze północno-wschodniej PolskiRegionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie w tym roku zgromadziły wystawców z Polski i zagranicy, ponad tysiąc zwierząt hodowlanych oraz tłumy zwiedzających, których czas umilały liczne konkursy, pokazy, spotkania edukacyjne i handlowe.
 
Dwudziesta czwarta wystawa była okazją do zaprezentowania osiągnięć w hodowli zwierząt, w tym szczególnie bydła, a także nowych technologii, maszyn i urządzeń dla potrzeb rolnictwa. Szeroko dostępny był także serwis doradczy.
Wystawa zwierząt w Szepietowie
Podczas Wystawy można było podziwiać najpiękniejsze okazy: bydła ras mlecznych i mięsnych, koni, owiec, kóz, drobiu i królików. Jak na mleczną potęgę kraju przystało, licznie zaprezentowano bydło mleczne. Hodowcy koni przywieźli okazy rasy polski koń zimnokrwisty oraz typ sokólski. Nie zabrakło cieszących królików i ptactwa ozdobnego. Regionalnej Wystawie towarzyszyła V Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, gdzie można było podziwiać króliki różnorodnych ras.
Targi rolnicze w Szepietowie
 
Na tegoroczną wystawę przyjechało jak co roku wielu krajowych i zagranicznych przedstawicieli agrobiznesu. Nie zabrakło producentów maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firm paszowych, nawozowych, finansowych i doradczych, a także instytucji obsługujących rolnictwo. Szeroką ofertę produktów prezentowały firmy, dbające o postęp hodowlany z zakresu genetyki.

Czytaj dalej na następne stronie...


Tagi:
źródło: