| Autor: redakcja1

Zielone AGRO SHOW - Polskie Zboża 2014 okiem organizatorów

Zakończyła się kolejna edycja Wystawy Zielone Agro Show-Polskie Zboża. Impreza organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych i Międzynarodowe Targi Poznańskie. To w opinii organizatorów najbardziej kompleksowa i ekscytująca, pełna zaskakujących nowości i spektakularnych pokazów ekspozycja w kraju.

Zielone AGRO SHOW - Polskie Zboża 2014 okiem organizatorów
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Dwa dni wystawowe, blisko 35 tysięcy zwiedzających, niemal 150 wystawców, do których dyspozycji oddano 45 ha przestrzeni wystawienniczej, prawie 7000 rolników obserwujących pokazy maszyn, media, najważniejsze w kraju agencje związane w rolnictwem - tak najkrócej można byłoby podsumować zakończoną w niedzielę 8 czerwca 2014 roku kolejną edycję Wystawy Zielone Agro Show-Polskie Zboża. - Od soboty, 7 czerwca Sielinek był mekką dla rolników – mówi Renata Arkuszewska, Wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych – Wystawa skupiła czołowych producentów i dystrybutorów, ale również przedsiębiorstwa rolnicze oraz właścicieli rodzinnych gospodarstw – dodała.

Co zafascynowało zwiedzających?

- Niebywałym sukcesem tegorocznej Wystawy Zielone Agro Show-Polskie Zboża było zgromadzenie grona blisko 35 000 zwiedzających, którzy, postanowili razem z nami wziąć udział w organizowanym na świeżym powietrzu święcie branży rolniczej – wyjaśnia Łukasz Rachubinski, dyrektor projektu Polskie Zboża z MTP – A co najbardziej ich zafascynowało? Z całą pewnością pokaz maszyn podczas pracy i ekspozycje wystawców, bez zaangażowania których trudno byłoby mówić o sukcesie wydarzenia – podkreśla.

W tym roku maszyny pracowały na poletkach obsianych trawą i owsem z wsiewką traw. W pracy zostano zaprezentowanych ponad 45 maszyn, uznanych krajowych i zagranicznych producentów, w tym 14 kosiarek lub zestawów koszących o szerokości roboczej od 2,6 do 8,6 m, 14 pras zwijających stało i zmiennokomorowych , 4 praso-owijarki, 2 owijarki do bel, sieczkarnie samojezdne, 6 przyczepy zbierających i 2 siewniki do podsiewu traw.

 
Maszyny do pokazu zaprezentowały firmy: Kobzarenko, Korbanek, McHale, Metaltech, Maschio Gaspardo, Unia-Famarol, Agromep, APV Polska, Kuhn Maszyny Rolnicze, Raiffeisen Agro-Technika, AGCO, Lely East, Toral, Agrotechnik, Agromix, Kverneland i Agromarket Jaryszki. Firmy te wystawiły do pokazu maszyny takich marek jak: , Metal-Fach, Metaltech, Unia Famarol, Samasz, Sipma, Fella, Fendt, Feraboli, McHale, APV, Vredo, Kuhn, Pottinger, New Holland, Lely, Krone i Kverneland Vicon.
 
Była to doskonała okazja aby w jednym miejscu w tym samych warunkach zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów.

Wystawa Zielone Agro Show – Polskie Zboża jest jedyną tak kompleksową imprezą kierowaną do gospodarzy, uprawiających rośliny zielonkowe i hodowców bydła.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!