| Autor: redakcja1

Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014 w Sielinku - relacja

W dniach 7-8 czerwca, po raz pierwszy w Centrum Wystawowo-Szkoleniowym Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Poznania w Sielinku, odbyła się Wystawa Zielone AGRO SHOW i Polskie Zboża 2014.
Głównym organizatorem targów była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przy czym równolegle na terenie WODR miała miejsce XX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych zorganizowana przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
 
Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, a także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Wojewoda Wielkopolski.
 
Wystawa w Sielinku była doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną ofertą firm prezentujących nowoczesne maszyny rolnicze, w tym zielonkowe, uprawowe, opryskiwacze polowe, a także firm produkujących nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenie budynków inwentarskich oraz wiele innych niezbędnych środków i urządzeń do uprawy oraz hodowli. Tym bardziej, że pogoda wszystkim bardzo sprzyjała, co zachęciło niezliczone rzesze ludzi do odwiedzenia targów. Już podczas pierwszego dnia wystawy liczba odwiedzających przekroczyła szacunki organizatorów.

Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014 w SielinkuZielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2014 w Sielinku
(Kliknij, aby powiększyć)
 
Niesłabnącą popularnością cieszyły się pokazy maszyn polowych, dzięki którym można było obejrzeć cały proces zbioru zielonek począwszy od skoszenia trawy, jej zgrabiania, sprasowania, owijania, zbierania czy posiekania. Łącznie można było obejrzeć niemal 50 maszyn w czasie pracy.
 
Poza tym na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych, można było zobaczyć różnorodne odmiany zbóż jarych i ozimych zaprezentowane przez firmy nasienne przy współpracy przedsiębiorstw nawozowych i chemicznych przedstawiających środki ochrony roślin.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!