| Autor: redakcja6

Zielone Agro Show - Polskie Zboża 2015 - podsumowanie

W miniony weekend teren wystawowy targów Zielone Agro Show - Polskie Zboża w Sielinku w gminie Opalenica tętnił życiem. To tam spotkali się wystawcy, gospodarze, przedstawiciele firm, instytucji oraz prasy - ściśle związani z branżą rolną.

Zielone Agro Show - Polskie Zboża 2015 - podsumowanie
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"Zielone Agro Show - Polskie Zboża

Kolejna edycja wystawy Zielone Agro Show - Polskie Zboża, przebiegająca pod czujnym okiem gospodarzy, czyli: Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich, zakończona została sukcesem. W ciągu dwóch dni ostatniego weekendu maja 2015 roku, ekspozycję blisko 150 wystawców na łącznej powierzchni 50 ha przybyło zobaczyć 35 tysięcy zwiedzających.

Pokazy maszyn pracy w polu

W programie wystawy nie mogło zabraknąć pokazów maszyn zielonkowych podczas pracy w polu, które corocznie przyciągają uwagę tysięcy zwiedzających. Tak było i tym razem. Świetnie przygotowane poletka w połączeniu z wymarzoną pogodą, fachowym komentarzem i nowościami rynkowymi spowodowały, iż pokazy plenerowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Licznie zgromadzeni goście, zwiedzający i wystawcy przybyli obejrzeć pracę prawie 40 maszyn, uznanych krajowych i zagranicznych producentów. Wśród uczestniczących w pokazach produktów znalazły się kosiarki, zestawy koszące o szerokości roboczej od 2,8 do 11,2 m, prasy zwijające stało i zmiennokomorowe, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, sieczkarnia samojezdna i siewniki do podsiewu traw.

Poletka pokazowe

Na uwagę zasługiwały również poletka pokazowe firm nasiennych, które wiele miesięcy temu rozpoczęły przygotowania do wystawy, dzięki czemu zaprezentowało przeróżne odmiany roślin ozimych i jarych, w tym zbóż, traw i rzepaków.

(kliknij, aby powiększyć...)

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: