| Autor: redakcja6

Zielone Agro-Show - Polskie Zboża w Sielinku

Ostatni weekend maja to okazją do odwiedzenia kompleksowej wystawy skierowanej do gospodarzy uprawiających rośliny zielonkowe i hodowców bydła w ramach targów Zielone AGRO-SHOW - Polskie Zboża. Impreza rolnicza odbywa się w Sielinku, na terenie gminy Opalenica w województwie wielkopolskim.

Zielone Agro-Show - Polskie Zboża w Sielinku

Zielone Agro-Show - Polskie Zboża w Sielinku

Gospodarzami wydarzenia niezmiennie są: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Honorowy patronat nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tak jak miało to miejsce w minionym roku - impreza zostanie przeprowadzona w tym samym czasie co Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, których organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
 
Wystawa Zielone AGRO SHOW - Polskie Zboża jest jedyną w swoim rodzaju plenerową ekspozycją poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach od 30 do 31 maja 2015 roku w Sielinku, w gminie Opalenica, to też prawdziwe święto branży rolniczej! Na przestrzeni lat targi wyrobiły sobie dobrą markę wśród wystaw o tematyce związanej z rolnictwem. Ze względu na profesjonalną organizację jest to jedna z najbardziej kompleksowych ekspozycji w kraju, pełna nowości rynkowych i spektakularnych pokazów.


Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych o targach Zielone Agro-Show Polskie Zboża

- Jako gospodarz wystawy Zielone AGRO SHOW - Polskie Zboża staramy się przede wszystkim dbać o to, by utrzymywać doskonały poziom organizacyjny i tematyczny wydarzenia, a tym samym, by spełniać oczekiwania grup naszych klientów. Na tegorocznej wystawie pojawią się czołowi producenci i dystrybutorzy maszyn, a także przedsiębiorstwa rolnicze oraz właściciele rodzinnych gospodarstw. W trakcie trwania imprezy szczególnie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia poletek pokazowych, na których będzie można zobaczyć pokazy kilkudziesięciu maszyn zielonkowych podczas pracy. Mamy nadzieję, że pogoda w ostatni weekend maja nam dopisze, przyczyniając się do wysokiej frekwencji, przez co wystawa na długo zapisze się w pamięci wystawców i uczestników - stwierdza Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Pokazy pracy maszyn zielonkowych

Najbardziej widowiskowym i najważniejszym elementem wystawy będą z pewnością pokazy różnego typu maszyn zielonkowych podczas pracy. Jak zwykle pokazy będą miały dynamiczny przebieg. Na świetnie zorganizowanych i specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można obejrzeć: kosiarki dyskowe i boczne, prasy zmiennokomorowe i stałokomorowe, owijarki, prasoowijarki, przetrząsarki, zgrabiarki, a także siewnik oraz agregat do renowacji użytków rolnych. Bardzo emocjonująco zapowiada się również pokaz pracy największych maszyn, czyli przyczep zbierających, a także sieczkarni polowych. Zobaczymy sprzęt wszystkich najważniejszych światowych marek oraz maszyny polskich producentów. Do pokazów na dzień dzisiejszy zgłoszonych zostało ponad 40 maszyn.

Zobacz jak przebiegały targi Zielone Agro-Show - Polskie Zboża w 2014 r.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!