| Autor: kkj6

Hodowcy trzody chlewnej będą strajkować?

Zdesperowani hodowcy przyszli pod Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy szukając tam rozwiązania swoich problemów powstałych w ostatnich miesiącach.

Hodowcy trzody chlewnej będą strajkować?

Około dwustu rolników stanęło przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy aby zwrócić na siebie uwagę i otrzymać stosowną pomoc.


Hodowcy dodają, że ich strajk jest ostatecznym wyjściem z tak trudnej sytuacji. Jak sami zauważają, że zrobili wszystko co było możliwe aby podnieść jakość hodowli i spodziewają się teraz przyzwoitych stawek.


Niestety sytuacja jest na tyle zła, że coraz więcej hodowców już nie ma z czego dokładać do produkcji i dlatego też wycofują się z branży. Co więcej otóż, cięgle rosnące koszty produkcji oraz afera dioksynowa jeszcze utrudniła życie producentów. Do tego jeszcze rynek w Polsce został zarzucony przez tanią, niemiecką wieprzowinę.


Przede wszystkim rolnicy chcą godnego życia, a tym samym godnych opłacalnych stawek za swój inwentarz. No i oczywiście uczciwej konkurencji, a nie tak miażdżących niskich cen wieprzowiny z Niemiec.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!