| Autor: redakcja11

Niemcy zwiększają eksport wieprzowiny na rynek chiński

W pierwszym półroczu br. eksport mięsa wieprzowego z Niemiec zwiększył się o 4% w skali roku do 886,2 tys. ton. Stało się tak głównie za sprawą podwojenia wolumenu wysyłek do Chin.

Niemcy zwiększają eksport wieprzowiny na rynek chiński

Eksport wieprzowiny z Niemiec

Niemcy pozostają dominującym eksporterem wieprzowiny do tego kraju i w omawianym okresie br. miały jedną piątą udziału w chińskim przywozie. Udział w rynku zmniejszył się jednak z 26% odnotowanych w pierwszej połowie 2015 r., ponieważ inne kraje także zwiększają dostawy na rynek chiński.

 

Jak wskazuje FAMMU/FAPA, od stycznia do czerwca br. Niemcy obniżyli dostawy wieprzowiny do państw członkowskich UE, jedynie Austriacy utrzymali trend wzrostowy. Z kolei największym odbiorcą niemieckiej wieprzowiny pozostają Włochy, jednak wysyłki w tym kierunku zmalały o 6% i nieznacznie tylko przekroczyły wolumen eksportu do Chin. Ponadto mniej o 7% wieprzowiny niż przed rokiem zaimportowała z Niemiec również Polska.

 

Nasi zachodni sąsiedzi zakupili w pierwszym półroczu br. w sumie 438 tys. ton mięsa wieprzowego, co tym samym oznacza spadek o 8% wobec tego samego okresu 2015 r. Wysyłki zmniejszyły głównie Belgia, Dania i Holandia, zwiększyły natomiast Hiszpania i Polska, jednak wolumen dostaw z tych dwóch krajów był mały. Tagi:
źródło: