Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niestabilna sytuacja w rosyjskim sektorze wieprzowiny

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według rosyjskiego ministerstwa rolnictwa, w ciągu pierwszych 3 miesięcy bieżącego roku...

Według rosyjskiego ministerstwa rolnictwa, w ciągu pierwszych 3 miesięcy bieżącego roku produkcja wieprzowiny w Rosji wyniosła 649 tys. ton, co oznacza, że była o 17% wyższa niż w tym samym okresie 2013 roku – poinformowała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Najbardziej produktywnymi regionami były obwody: biełgorodzki z produkcją na poziomie 170 tys. ton, a także kurski (45 tys. ton), tambowski (35 tys. ton), rostowski (29 tys. ton), lipiecki (27 tys. ton) i Republika Tatarstanu (27 tys. ton).
 
W analizowanym okresie zauważona została poprawa produktywności sektora trzody chlewnej w odniesieniu do przyrostó dziennych, które wzrosły o 8% do 525 g, a liczba prosiąt na 100 macior zwiększyła się o 1% i wyniosła 631 sztuk.
 
Niemniej jednak, w kilku częściach kraju wytwórstwo wieprzowiny uległo obniżeniu m.in. w obwodzie samarskim, moskiewskim, woroneskim i Kraju Permskim. Ponadto krajowa produkcja została osłabiona przez epidemie afrykańskiego pomoru świń i pryszczycy.
 
Według Krajowego Związku Producentów Mięsa, średnie ceny wieprzowiny w Rosji ukształtowały się na poziomie o 3 zł/kg wyższym w kwietniu wobec stycznia 2014 roku i wyniosły w czwartym miesiącu 152 RUB/kg (13 zł/kg) wobec 14 RUB/kg (10 zł/kg) na początku roku.
 
Jak podaje rosyjski urząd statystyczny, w pierwszym tygodniu maja bieżącego roku ceny zwyżkowały o 2,2% do 230,77 RUB/kg, czyli około 20 zł/kg. W związku z tym grupy konsumenckie wystosowały wniosek o sprawdzenie przyczyn tak gwałtownego wzrostu cen wieprzowiny na terenie tego kraju. Dochodzenie wykazało, że na rynku rosyjskim nie miała miejsca zmowa cenowa, a główna przyczyna tkwi w licznych zakazach importu wieprzowiny wprowadzonych przez rosyjskie służby weterynaryjne zwłaszcza w stosunku do produktów z Unii Europejskiej.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, w pierwszym kwartale tego roku rosyjski import wieprzowiny obniżył się w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku aż o 27%.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.
 • Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.

  Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl