Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja otwiera rynek na amerykańską wieprzowinę

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podała FAMMU/FAPA, władze rosyjskie wyrazili zgodę na import amerykańskiej wieprzowiny do...

Jak podała FAMMU/FAPA, władze rosyjskie wyrazili zgodę na import amerykańskiej wieprzowiny do Rosji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dostawy wieprzowiny z Ameryki zostały wstrzymane w 2013 roku ze względu na brak zapewnień Amerykanów dotyczących przekazania informacji odnośnie podejmowanych działań mających na celu zapobiegnięcie eksportu mięsa z pozostałościami hormonu wzrostu raktopaminy.
 
Jak do tej pory pozwolenie objęło dwa amerykańskie zakłady w Północnej Karolinie oraz cztery chłodnie. Import z pozostałych zakładów jest nadal zabroniony, ponieważ Rosjanie nie ufają amerykańskiemu systemowi kontroli weterynaryjnej.
 
Wadze rosyjskie zarządziły zatem, aby każdy producent wieprzowiny, który chciałby eksportować wieprzowinę do Rosji, musi przedstawić dowody na niestosowanie w produkcji raktopaminy.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, Rosjanie prowadzą również rozmowy dotyczące zwiększenia importu mięsa bawolego z Indii i wieprzowiny z Chin. Planują także zwiększyć dostawy wieprzowiny z Brazylii i Kanady.
 
Wprowadzony zakaz importu wieprzowiny z Unii Europejskiej do Rosji wpłynął negatywnie na kondycję przemysłu mięsnego w tym kraju. Zdaniem rosyjskiego związku przetwórców mięsa, od drugiego miesiąca bieżącego roku produkcja spadła od 7% do 15%.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0
2014-04-07 12:03:10, napisał: Jaskier

No i Rosja pokazuje, że Europejska(Polska) wieprzowina jest im nie potrzebna, bo mają innych dostawców na świecie i bardzo szybko mogą się od nas uniezależnić. I na tyle zdają się nasze restrykcje i grożenie palcem. Co jest śmieszne bo warunki w chinach są o wiele gorsze, ale Rosja się zgodzi bo trzeba pokazać Polakom, że nie jesteśmy im w ogóle potrzebni.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl