Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek wieprzowiny w Chinach. Rośnie eksport trzody z UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według Agra Europe, na chińskim rynku wieprzowiny obserwowany jest spora obniżka pogłowia...

Według Agra Europe, na chińskim rynku wieprzowiny obserwowany jest spora obniżka pogłowia trzody chlewnej. Jak wynika z najnowszych danych Amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa (USDA) pod koniec 2015 r. może się ono zmaleć o 45 mln szt. w obrębie roku do poziomu 420 mln szt.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja trzody chlewnej w Chinach

Takie zmniejszenie liczebności trzody związane jest z trudną sytuacją producentów dotkniętych niskimi cenami żywca oraz relatywnie wysokimi cenami pasz. W przypadku wielu mniejszych producentów doprowadziło to do znacznego ograniczenia ich płynności finansowych i niekiedy zmusiło do przeznaczenia loch na ubój. Wiele podmiotów zdecydowało się także na zaprzestanie prowadzenia działalności. Sytuację tę utrudniło pojawienie się następnych ognisk epidemicznej biegunki świń (PEDV) na terenie kraju.

Jak podkreślają eksperci Banku BGŻ, spadek pogłowia ma największy wpływ na produkcję wieprzowiny, która w 2015 r. może zmniejszyć się o 600 tys. t do 56,1 mln t. W wyniku czego w kraju, gdzie przeciętny mieszkaniec spożywa ok. 31,5 kg mięsa wieprzowego na rok, popyt na ten surowiec z importu stale rośnie.


Tym samym jest to dogodna sytuacja dla czołowych eksporterów wieprzowiny na świecie, a więc UE oraz USA. Jak wynika z szacunków USDA przywóz mięsa wieprzowego może wzrosnąć w ujęciu rocznym nawet o 60% do 1,2 mln t w 2015 r.

Jednakże dostawcy surowca ze Stanów Zjednoczonych mają utrudnioną sytuację, gdyż władze Chin wprowadziły embargo na import surowca zwierząt, w których tuczu został wykorzystany dodatek paszowy, jakim jest raktopamina. Co więcej, zakup surowca z USA, z uwagi na mocnego dolara, jest aktualnie mniej korzystny. Stawia to unijnych producentów wieprzowiny w sprzyjającej sytuacji.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl