Według danych, w okresie od stycznia do września 2012 z Holandii wyeksportowano blisko 640 tysięcy ton cebuli, czyli o 5 % więcej niż w roku poprzednim, kiedy było to 610 tysięcy ton.
Najwięcej holenderskiej cebuli za granicę wysłano we wrześniu 2012 roku, gdzie wzrost dostaw wyniósł 42%. Natomiast w przeciągu pierwszych trzech kwartałów minionego roku najwięcej, bo w ilości 418,6 tysiąca ton tego warzywa zaimportowały państwa trzecie. Z kolei pozostała część trafiła na rynki kra jów członkowskich Unii Europejskiej.
W omawianym czasie najwięcej c ebuli z Holandii sprowadziła Wielka Brytania, bo w ilości 85,1 tysiąca ton oraz Senegal z 66,5 tysiącami ton. Tymczasem n ajwiększy spadek dotknął Ro sję , która zaimportowała zaledwi e 22,7 tysiąca ton w porównaniu z wcześniejszymi 85,7 tysiącami ton . Również Polska z akupiła jedynie 15 tysięcy ton w odniesieniu do 30 tysięcy ton w roku 20 11.
źródło: Gospodarz.pl/FAMMU/FAPA foto:
sxc.hu