Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Amerykańska pszenica odbiła w górę na zamknięciu tygodnia (8.05.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Realizacja zysków przed weekendem oraz przed serią ważnych raportów, które publikowane...

Realizacja zysków przed weekendem oraz przed serią ważnych raportów, które publikowane będą na początku tygodnia, wywindowała cenę pszenicy w końcówce piątkowej sesji w Chicago o ponad 2%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż na CBoT

W efekcie wybicia w górę, majowa seria pszenicy zyskała 1,4% w skali tygodnia. Według danych CFTC na 5-maja, inwestorzy spekulacyjni kolejny już raz zwiększyli swoją pozycję krótką w pszenicy na CBoT, ustanawiając nowy historyczny rekord. Część z nich zamykała swoje krótkie pozycje przed napływem ważnych danych rynkowych. Dzisiaj (poniedziałek) publikowane będą dane tygodniowe o wysyłkach eksportowych, już po sesji ukaże się raport z postępu i kondycji upraw. Jednak najważniejsza będzie wtorkowa, pierwsza pełna prognoza USDA dla rynków rolnych na nowy sezon.

Wyższe ceny amerykańskiej pszenicy oraz wzrost notowań etanolu, pociągnęły lekko w górę notowania kukurydzy. Tu jednak wzrost był tylko minimalny, najbliższa seria podrożała w piątek 0,2% i straciła 0,3% na przestrzeni tygodnia. Wysokie tempo siewów i korzystna dla wschodów deszczowa pogoda ogranicza możliwość wzrostów na rynku kukurydzy. Rynek spodziewa się, że USDA pokaże dzisiaj postęp zasiewów kukurydzy na poziomie 75-85% (55% tydzień wcześniej). Jednocześnie, fakt zgłoszenia dostawy w trybie giełdowym (CBoT) kolejnych majowych kontraktów (w piątek: 162 na kukurydzę i 111 na pszenicę), wywiera presję spadkową na ceny.

Notowania soi w Chicago wzrosły o 0,3% w piątek i o 1,7% w skali tygodnia. Ponadprzeciętne tempo zasiewów kukurydzy w USA zmniejsza wcześniejsze nadzieje na przełączenie części areału z kukurydzy do soi, dodatkowo deszczowa pogoda utrudnia zasiewy soi, a są one na początkowym etapie. Niepokoje społeczne w Argentynie przełożyły się na wzrost sprzedaży eksportowej soi z USA w ubiegłym tygodniu. Także weekendowa obniżka stup procentowych przez Ludowy Bank Chin daje nadzieję na wyższe chińskie zakupy soi w przyszłości.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl