Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Dalsze spadki kontraktów na zboża (21.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago najbliższa seria pszenicy (SRW) straciła blisko 6% na wartości, w skali minionego...

W Chicago najbliższa seria pszenicy (SRW) straciła blisko 6% na wartości, w skali minionego tygodnia. W piątek kontrakt majowy spadł w ciągu dnia do poziomu 4 usd za buszel (najniżej w historii tej serii), by zamknąć dzień tylko 0,3% spadkiem. Pszenica taniała pod wpływem poprawy warunków amerykańskich upraw, ignorując zupełnie problemy pogodowe w Europie i w Basenie Morza Czarnego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

 

Planalytics, amerykańska firma zajmująca się obrazowaniem satelitarnym, podniosła swoje szacunki plonowania pszenicy ozimej w USA o 0,8 buszli na akr, do wysokich 49,8 buszli/akr. Dla przykładu średni plon w 2016 roku wyniósł rekordowe 52,6 bu/akr, ale w dwóch poprzednich latach było to tylko 43,6 i 43,7 bu/akr.

Kukurydza potaniała w piątek tylko 0,2%, ale aż blisko 4% w całym tygodniu (najbliższa seria). Dla serii majowej piątkowe zamknięcie było najniższe od 4 miesięcy. Kukurydza taniała w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych w USA w najbliższych tygodniach, co pozwoli na nadrobienie opóźnień w zasiewach (raport Crop Progerss publikowany jest w każdy poniedziałek).

Notowania soi i całego kompleksu sojowego pozostawały w ubiegłym tygodniu w trendzie bocznym, po wcześniejszych silnych spadkach. Soi nie zaszkodziła przecena na rynku ropy, ani też doskonałe perspektywy upraw rzepaku w Kanadzie.

W Chicago fundusze hedgingowe były w piątek sprzedającym netto:  8 tys. kontraktów na kukurydzę, 7 tys. na soję i 4 tys. na pszenicę.

USDA ogłosiła w piątek sprzedaż eksportową 146 000 ton starych nasion soi do anonimowych odbiorców.

Kontrakty w UE

W  Paryżu kontrakty na stare i nowe zbiory kukurydzy oraz pszenicy straciły w piątek na wartości. W skali tygodnia unijna pszenica (seria najbliższa potaniała o 2% (-3,25 eur/t) do 162,5 eur/t, podążając śladem spadków na giełdzie w Chicago. Jednak już najbliższa seria kukurydzy zamknęła tydzień symbolicznym (+0,25 eur/t) wzrostem, do 173 eur/t.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl