Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Kukurydza w górę, pszenica nadal w dół (21.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wczorajsza korekta wzrostowa na eurodolarze wspierała wyższe notowania na rynku surowców, w...

Wczorajsza korekta wzrostowa na eurodolarze wspierała wyższe notowania na rynku surowców, w tym także kontraktów rolnych. Dolar stracił we wtorek do euro nieco ponad 1%, po tym jak dzień wcześniej zaliczył swój 3-miesięczny dołek.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wyraźnie słabszy dolar nie pomógł jednak pszenicy, ta nadal taniała w Chicago, po tym jak amerykańskie i unijne oferty okazały się niekonkurencyjne w konfrontacji z tanią rosyjską pszenicą, na przetargu zorganizowanym przez Egipt. W ślad za CBoT taniała także pszenica na Matif, gdzie seria najbliższa straciła wczoraj 1 euro do 188,75 eur/t.

Według raportu Crop Progress, zbiory amerykańskiej pszenicy nieco wyprzedzają średnią pięcioletnią i wynoszą teraz 75% areału. Stan pszenicy jarej spadł o 2 punkty w indeksie Brugler500, ale jej rozwój wyprzedza średnią. W fazie kłoszenia jest  96% upraw, 13% powyżej średniej.

We wtorek, zgodnie z oczekiwaniami rynku, Min. Rol. Kanady obniżyło swoje prognozy zbiorów pszenicy o 2,6 mln ton, do 27,1 mln ton.

Notowania zbóż

Na zamknięciu wtorkowej sesji najbliższa seria kukurydzy wzrosła o 0,3% na CBoT i o 0,4% w Paryżu.

Lipiec jest miesiącem kluczowym dla kukurydzy w USA, rośliny w fazie zapylania są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę. Tymczasem pogoda jest korzystna dla upraw, także prognozy na 10-14 dni nie pokazują zagrożenia. Wprawdzie cotygodniowe kontrole załadunków eksportowych były lepsze niż oczekiwano, to jednak większą wagę przypisuje się teraz do potencjalnej wyższej prognozy wydajności kukurydzy w sierpniowym raporcie USDA. Raport tygodniowy Crop Progress pokazał lepszą kondycję upraw kukurydzy.  Indeks Brugler500 wzrósł o 2 punkty do 375 pkt. USDA pokazał przesunięcie 2% upraw z kategorii dobrej do kategorii doskonałej.

Ceny zbóż

 

Notowania oleistych

Najbliższe serie kontraktów na canolę i rzepak wzrosły wczoraj po niespełna 1%, a soja i śruta sojowa o nieco ponad 1%. We wtorek ukazały się oficjalne prognozy zbiorów kanadyjskiej canoli. Kolejny już raz dokonano cięcia produkcji, o tym razem 0,625 mln ton, do 14,3 mln ton, za sprawą spadku szacunków plonowania.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl