Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Przecena zbóż i soi w Chicago (26.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Notowania zbóż i oleistych. Przecena zbóż i soi w Chicago (26.04.2017)

W środę najmocniej na wartości traciła amerykańska kukurydza.

W Chicago taniały w środę kontrakty na zboża i soję, najmocniej traciła na wartości...

W Chicago taniały w środę kontrakty na zboża i soję, najmocniej traciła na wartości amerykańska kukurydza na wieść, że administracja Donalda Trumpa powróciła do realizacji zapowiedzi wycofania się z porozumień NAFTA (Północnoamerykańskie Porozumienie o Wolnym Handlu z Meksykiem i Kanadą). Ucierpiałby na tym handel z Meksykiem, który jest największym importerem amerykańskiej kukurydzy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Zdaniem Andrzeja Bąka z e-WGT, dodatkowym czynnikiem prospadkowym były tygodniowe dane EIA, pokazujące spadek produkcji etanolu (z kukurydzy) przy jednoczesnym wzroście zapasów. Średnia dzienna produkcja spadła w ostatnim tygodniu z 0,993 mln baryłek do 0,987 mln baryłek i trzeci tydzień z rzędu nie przekroczyła 1 mln baryłek (wcześniej przez 23 tygodnie z rzędu wyniki były powyżej 1 mln baryłek dziennie).

Najbliższa seria kukurydzy potaniała w środę o 1,6% - niwelując z lekką nawiązką wtorkowy wzrost.  Niekorzystna, czyli deszczowa i zimna pogoda ograniczała nieco skalę spadków na rynku kukurydzy (spowalnia zasiewy), ale jest jednocześnie czynnikiem mogącym zwiększyć areał zasiewów amerykańskiej soi (kosztem kukurydzy), który i tak prognozowany jest na rekordowym poziomie. Zatem opóźnienia w zasiewach kukurydzy będą wpływać na niższe wyceny soi. Najbliższa seria tego kontraktu (soi) zamknęła środę spadkiem o 0,9%, a śruta sojowa straciła na wartości 1,2%.

Pszenica SRW (ozima miękka) straciła wczoraj w Chicago symboliczne 0,2%, naśladując zachowanie kukurydzy i soi, ale kontrakty na pszenicę jarą (giełda w Minneapolis) odbiły w górę pod wpływem opóźnień w siewach.

W Chicago, fundusze hedgingowe były w środę sprzedającym netto 11,5 tys. kontraktów na kukurydzę i 8,5 tys. na soję, ale inwestorzy ci byli neutralni w przypadku pszenicy.

Przedstawiciel USDA w Argentynie szacuje, że produkcja kukurydzy w tym kraju wyniesie 39 mln ton, o 0,5 mln ton więcej niż w kwietniowej prognozie USDA.

Kontrakty na Matif

W Paryżu zdecydowany wzrost odnotowała pszenica (+2,75 eur/t-stare zbiory i +1,5 eur/t-seria na nowe zbiory) i nieco mniejszy rzepak. Kukurydza ze starych upraw straciła lekko, podążając za spadkiem notowań w Chicago, podczas gdy kukurydza z dostawą w listopadzie zamknęła dzień na niezmienionym poziomie. Rzepak wspierany był przez drożejącą wczoraj canolę oraz oleje roślinne. Trudne warunki pogodowe w Kanadzie utrudniają siewy canoli oraz zbiór pozostawionych przez zimę plantacji (także kukurydzy), dodatkowo osłabiający się dolar kanadyjski (Kanada należy do NAFTA) wspiera wzrosty notowań canoli.

Zobacz notowania na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl