Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Pszenica odbiła mocno w górę pod wpływem degradacji upraw jarych w USA (13.06.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wzrosty spowodowane były najnowszym raportem Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, który...

Wzrosty spowodowane były najnowszym raportem Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, który pokazał silny spadek kondycji pszenicy jarej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych


Kontrakt na twardą pszenicę jarą notowany w Minneapolis zyskał we wtorek 4,6%, do 6,28 usd/buszel i było to najwyższe zamknięcie od 2,5 roku. Śladem pszenicy jarej podążał kontrakt na miękką pszenicę ozimą, który zyskał wczoraj w Chicago 2,5%, po nieco większej przecenie z poniedziałku. Jak wskazuje Andrzej Bąk, wzrosty na rynku pszenicy pociągnęły za sobą notowania kukurydzy i soi, tu jednak skala zwyżek była dużo mniejsza.
 
USDA poinformował, w poniedziałkowym raporcie Crop Progres, że tylko 45% zasiewów pszenicy jarej zakwalifikowano jako dobre lub doskonałe. Oznacza to spadek o 10% w ciągu tygodnia. O ile na świece jest nadmiar pszenicy przeciętnej jakości, to występują braki ziarna o wysokich parametrach. Taka jest twarda  pszenica jara HRSW (Hard Red Spring Wheat) uprawiana w USA.

We wtorek fundusze hedgingowe były kupującym netto 10 tys. kontraktów na pszenicę i tyle samo na kukurydzę, ale były neutralne w przypadku soi.

Unijne kontrakty

 
W Paryżu pszenica naśladowała w poniedziałek zachowanie kontraktu w Chicago. Najbliższa seria podrożała wczoraj 1,5 euro do 169,75 eur/t i odrobiła z nawiązką poniedziałkową przecenę. Notowania kukurydzy i rzepaku podlegają w tym tygodniu tylko symbolicznym zmianom. Sierpniowa seria rzepaku zyskała wczoraj 0,25 euro i testuje opór techniczny w okolicy 360 eur/t. Kukurydza natomiast straciła na wartości 0,25 eur/t (trzecią sesję z rzędu) i zamknęła dzień na poziomie 171 eur/t.
 
Francuskie ministerstwo rolnictwa opublikowało we wtorek swoje prognozy zbiorów jęczmienia ozimego na poziomie 9,34 mln t i rzepaku ozimego w wysokości 4,77 mln t.
 
Według ABARES produkcja pszenicy w Australii (nowy sezon) powinna być na średnim poziomie i szacowana jest na teraz 24,19 mln t, w porównaniu z rekordowymi 35,13 mln ton w sezonie 2016/17.Prognoza zbiorów canoli opiewa na 3,69 mln t.
 
Egipski GASC zakupił we wtorek 300 000 ton pszenicy, z Rosji, Rumunii i Ukrainy.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze
 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze

  Świadomość rolników jest coraz większa jak ważną rolę pełnią pszczoły. Tylko w tym roku z uwagi na brak pszczół w niektórych województwach były przewożone one z lubelskiego czy...
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl