Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Uspokojenie notowań kukurydzy i soi, ostra korekta w dół pszenicy (1.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W środę po zaliczeniu dzień wcześniej swojego 6-miesięcznego szczytu notowania pszenicy w...

W środę po zaliczeniu dzień wcześniej swojego 6-miesięcznego szczytu notowania pszenicy w Chicago mocno spadały. Lipcowa seria na pszenicę straciła na wczorajszym zamknięciu blisko 4,5%, niwelując większość wzrostu z wtorkowej sesji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, warto pamiętać, że dużo zamieszania na rynku wywołały amerykańskie raporty, które były negatywne dla soi i kukurydzy (prowzrostowe) ale korzystne dla pszenicy w USA.

Zarówno dane na temat areału zasiewów jak i wielkości zapasów okazały się być powyżej oczekiwań rynkowych, co przełoży się zapewne na poprawę bilansu pszenicy w USA już w lipcowym raporcie Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa. Warto zauważyć, że kontrakt na pszenicę w Chicago ma za sobą blisko 2 tygodnie silnych wzrostów, które w tym czasie wywindowały wycenę najbliższej serii aż o 20% w górę. Wyższe ceny negatywnie wpłyną na i tak już słabą sprzedaż eksportową amerykańskiej pszenicy w ubiegłym i na początku obecnego sezony (tygodniowy raport dzisiaj).

Notowania zbóż

Rosyjska i nawet unijna pszenica jest bardziej konkurencyjna, zwłaszcza dla odbiorców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Od 19 czerwca kontrakt na pszenicę notowany w Paryżu podrożał o blisko połowę mniej niż jego amerykański odpowiednik. Najbliższa seria pszenicy w tym czasie zyskała na Matif 12,6% (22,5 eur/t) i zamknęła wczorajszą sesję na poziomie 201 eur/t (-0,25 eur/t). Warto zauważyć, że obecne wyceny kontraktów na pszenicę są najwyższe od grudnia ubiegłego roku.

Tym czasem na półkuli północnej zaczęły się już zbiory pszenicy ozimej. Do ubiegłej niedzieli w USA zebrano 38% areału i żniwa przyspieszają mimo niekorzystnej pogody.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl