Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Kontynuacja wzrostów na giełdowym rynku pszenicy (18.05.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Fundusze hedgingowe zamknęły w poniedziałek kolejną pulę kontraktów z nadal ogromnej...

Fundusze hedgingowe zamknęły w poniedziałek kolejną pulę kontraktów z nadal ogromnej krótkiej pozycji zajmowanej w amerykańskiej pszenicy. Wiąże się to z odkupowaniem kontraktów futures i opcji i w konsekwencji generowane są wzrosty notowań. Nerwowość wśród spekulantów wywołują padające na wielu obszarach upraw pszenicy w USA nadmierne deszcze, mogące wpłynąć co najmniej na pogorszenie jakości tegorocznych zbiorów. Lipcowa seria pszenicy odbiła w poniedziałek w górę w Chicago o ponad 2%. Swoją szansę na wzrost wykorzystał także kontrakt na unijną pszenicę.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, na zamknięciu sesji w Paryżu, seria wrześniowa na pszenicę drożała w poniedziałek aż 5,5 euro (+3,2%) i wyceniana była na 180 eur/t. W tym przypadku z dodatkową pomocą przyszło bardzo silne osłabienie się euro w stosunku do dolara (-1,2%).

W USA, oprócz nadmiernych opadów deszczu, północne obszary narażone są na nocne spadki temperatury poniżej 0 stopni C, mogą one wyrządzić lokalne szkody w uprawach amerykańskiej kukurydzy. Kukurydza zyskała w poniedziałek lekko na wartości na CBoT i Matif, głównie za sprawą silnych wzrostów notowań pszenicy.

W poniedziałek również minimalnie wzrosły notowania soi za oceanem i unijnego rzepaku. W Kanadzie było w poniedziałek święto państwowe i rynek w Winnipeg (canola) był nieczynny.


Z uwagi na problemy techniczne USDA nie opublikował wczoraj danych o tygodniowych wysyłkach eksportowych. Już po sesji amerykańskiej ukazał się raport z postępu i kondycji upraw. W USA, bardzo szybkie dotąd, tempo zasiewów kukurydzy nieco wyhamowało, jednak zaawansowanie sięga 85% (do niedzieli), 56% areału już wzeszło. Średnia 5-letnia to 75% i 40%. Zasiewy amerykańskiej soi objęły do niedzieli 45% (lekko poniżej oczekiwań), w porównaniu do 36% - średnia 5-letnia.


W ubiegły piątek Rosja zniosła cło eksportowe na pszenicę (obowiązywało od lutego) i intencją rządu jest wyeksportowanie do żniw 1 mln ton pszenicy.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl