Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Na zamknięciu tygodnia przeceny w USA i UE (24.04.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Prognoza cieplejszej i suchszej pogody na ten tydzień, daje szansę na nadrobienie zaległości...

Prognoza cieplejszej i suchszej pogody na ten tydzień, daje szansę na nadrobienie zaległości w zasiewach amerykańskiej kukurydzy. Doświadczenie z lat ubiegłych wskazuje, że amerykańscy farmerzy są technicznie w stanie obsiać nawet do 40% areału w ciągu tygodnia. Dodatkowo bieżące obawy o konsekwencje epidemii ptasiej grypy wsparły tendencje spadkowe amerykańskich kontraktów na kukurydzę i śrutę sojową.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Poprawiają się perspektywy produkcji pszenicy miękkiej (notowana w Chicago) w Stanach Zjednoczonych, korzystna pogoda sprzyja zasiewom odmian jarych. To, zdaniem Andrzeja Bąka z e-WGT, w połączeniu z ciągle słabym popytem eksportowym wywiera presję spadkową na ceny.

Amerykańskie kontrakty na zboża (najbliższe serie) straciły w piątek w Chicago od 1,7%-majowa seria kukurydzy do 2,4%-majowa seria pszenicy. W skali tygodnia amerykańska kukurydza potaniała o 4%, do poziomu nienotowanego od 5 miesięcy. Zamknięcie pszenicy wypadło na 6-tygodniowym minimum, po blisko 2% przecenie w ciągu tygodnia.

Kukurydza na Matif (seria najbliższa) zamknęła piątkowe notowania na 6-tygodniowym minimum-160,75, tracąc w piątek 1,25 euro i 2,0 eur/t (-1,2%) w skali tygodnia. Unijna pszenica i rzepak, wprawdzie potaniały w piątek o 2-3 euro/t (śladem ich odpowiedników amerykańskich), to jednak w skali tygodnia kontrakty te minimalnie podrożały. Zamknięcie najbliższej serii na pszenicę wypadło w piątek na poziomie 183 eur/t, w porównaniu do 182,75 eur/t - tydzień wcześniej. Majowa seria rzepaku podrożała w ciągu tygodnia z 374 do 375,5 eur/t. Wsparciem unijnego rzepaku były kanadyjskie dane mówiące o spadku areału zasiewów canoli w tym kraju. Kontrakt na canolę zyskał w piątek blisko 1% i 0,4% w ciągu tygodnia.

Obawy o możliwe zakłócenia w transporcie soi do portów w Brazylii ograniczyły przeceny soi i śruty sojowej. Wydaje się jednak, że przy obecnie dużych zapasach soi w brazylijskich portach, protesty kierowców ciężarówek są dużo mniej groźne niż to miało miejsce w lutym.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl