Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Pszenica twarda w USA najniżej od 5 lat (16.04.15)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W czwartek kontrakty unijne zaliczyły spadki, a te notowane w Chicago minimalnie wzrosły za...

W czwartek kontrakty unijne zaliczyły spadki, a te notowane w Chicago minimalnie wzrosły za sprawą osłabienia dolara do euro. Dolar stracił wczoraj do euro 0,7% i 2% w ciągu ostatnich trzech dni. Pomogło to uzyskać wzrosty przez większość kontraktów na towary rolne notowanych na amerykańskich giełdach. I odwrotnie, drożejące euro sprzyjało niższym wycenom futures na giełdzie w Paryżu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Pszenica w Chicago zyskała w czwartek 0,8% pod wpływem realizacji zysków, po fali silnych spadków. Ocenia się, że zaangażowanie kapitału spekulacyjnego w krótkie pozycje (netto) w pszenicy miękkiej w Chicago osiągnęło historyczny rekord, stąd kolejne inwestycje w krótkie pozycje (gra na spadki) stają się mocno ryzykowne.

Jednak korzystna pogoda (padające deszcze) nadal wywiera wpływ na rynek pszenicy. W czwartek pszenica twarda notowana na giełdzie w Kansas potaniała o kolejne 1,2% i zamknęła dzień najniżej od 5 lat. Bardzo słabe dla amerykańskiej pszenicy okazały się czwartkowe dane o podpisanych umowach eksportowych. Sprzedaż tygodniowa pszenicy z dostawą w tym sezonie (do końca maja) wyniosła tylko 47,9 tys ton i 112,5 tys na nowy sezon.

Tygodniowa sprzedaż amerykańskiej kukurydzy (umowy eksportowe netto) była zgodna z oczekiwaniami, a dane na temat eksportu soi z USA  były mieszane. Podpisano więcej od oczekiwań umów na eksport w tym sezonie i poniżej oczekiwań jeśli chodzi o nowe zbiory soi (sezon 2015/16).

Unijne kontrakty traciły w czwartek na wartości, nie wyłączając rzepaku. Majowa seria na pszenicę potaniała o 2 euro (-1,1%) do 183,25 eur/t i co ważne kontrakt ten przebił na wykresie techniczny poziom wsparcia w okolicy 185 eur/t (minima z lutego i marca). Seria majowa zamknęła dzień najniżej od końca listopada 2014 roku.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze
 • Pszczoły aż z 200 uli mogły zginąć - ku przestrodze

  Świadomość rolników jest coraz większa jak ważną rolę pełnią pszczoły. Tylko w tym roku z uwagi na brak pszczół w niektórych województwach były przewożone one z lubelskiego czy...
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl