Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Pszenica w UE taniała na pierwszej poświątecznej sesji (07.04.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Impuls spadkowy przyszedł we wtorek z Chicago. Amerykańskie kontrakty na zboża i oleiste...

Impuls spadkowy przyszedł we wtorek z Chicago. Amerykańskie kontrakty na zboża i oleiste traciły wczoraj drugą sesję z rzędu (giełda CBoT była w poniedziałek czynna). Najbliższe serie potaniały, odpowiednio o 0,3%-pszenica, 0,5%-kukurydza i 0,8%-soja.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż

Jak wskazuje Andrzej Bąk z e-WGT, przecenom za oceanem sprzyjało wczorajsze skokowe umocnienie się dolara amerykańskiego względem euro (ok. 1%). Tańsza unijna waluta wsparła we wtorek notowania kukurydzy i rzepaku na Matif. Kukurydza z dostawą w czerwcu zyskała na wartości 0,5% (+0,75 eur/t) do 165,25 eur/t. Majowa seria na rzepak zakończyła dzień na poziomie z 2-kwietnia, czyli 363,75 eur/t, pomimo 1% przeceny canoli i nieco mniejszej w przypadku soi.

Unijna pszenica (najbliższa seria) straciła na wartości 2,25 eur (-1,2%) i zamknęła sesję ceną 191,5 eur/t. Na ceny unijnej pszenicy mają wpływ najnowsze oficjalne prognozy zasiewów pszenicy miękkiej we Francji. Francuskie Ministerstwo Rolnictwa ocenia, że zasiewy pszenicy pod tegoroczne zbiory obejmą 5,18 mln hektarów. Stanowi to 3,4% wzrost areału, licząc rok do roku i jednocześnie będzie to największy obszar upraw pszenicy miękkiej od co najmniej 23 lat. Przewiduje się, że rekordowa powierzchnia upraw pszenicy przełoży się na mniejszy areał jęczmienia jarego i ziemniaków.

Pracownicy USDA w Moskwie oceniają tegoroczne zbiory pszenicy w Rosji na 53 mln ton, w dół 6 mln ton w stosunku do ubiegłego roku, ale nadal będzie to powyżej średniej pięcioletniej. Prywatna firma analityczna SovEcon szacuje tegoroczną rosyjską produkcję pszenicy na tylko 50 mln ton.

Inwestorzy zajmują już pozycje przed publikacją przez Amerykański Departament Rolnictwa kwietniowej prognozy bilansu na rynkach rolnych. Comiesięczny raport ukaże się już jutro (9-04) o godz. 18 naszego czasu.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Dlaczego drożeje paliwo?
 • Dlaczego drożeje paliwo?

  Polscy kierowcy są zaniepokojeni postępującym wzrostem cen benzyny i oleju napędowego na stacjach paliwowych. W mediach pojawiają się błędne spekulacje, że przyczyną może być nowy „podatek...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę
 • Łatwiej o zezwolenia na pracę

  Łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy dla cudzoziemców dzięki rozszerzeniu listy zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy – takie rozwiązanie przewiduje przygotowany w resorcie rodziny,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl