Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Spadek kontraktów na kukurydzę na CBoT, na Matif spokojnie (21.04.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Kukurydza potaniała we wtorek o ponad 1%, w obawie o spadek wykorzystania paszowego w fermach...

Kukurydza potaniała we wtorek o ponad 1%, w obawie o spadek wykorzystania paszowego w fermach drobiarskich.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Departament Rolnictwa USA w poniedziałek potwierdził śmiertelny szczep ptasiej grypy (H5N2) na farmie niosek w stanie Iowa - najgorszy przypadek od czasu wybuchu epidemii obejmującej już kilkanaście stanów. Kukurydza tanieje także pod wpływem prognoz poprawy pogody w pasie amerykańskich upraw, daje to nadzieję na nadrobienie opóźnień w zasiewach.

Soja straciła na wartości we wtorek pod wpływem taniejącej śruty sojowej (-0,8%), która podobnie jak kukurydza jest głównym składnikiem pasz dla drobiu. Spadek notowań soi był ograniczony, ponieważ istnieją obaw o możliwość zakłócenia dostaw soi brazylijskiej. Trwają negocjacje kierowców ciężarówek z rządem, mogą one zakończyć się strajkiem i blokadą autostrad.

W przeciwieństwie do soi i kukurydzy, pszenica umocniła się w Chicago we wtorek. Najbliższa seria podrożała o 0,4% pod wpływem przedłużającej się realizacji zysków przez część inwestorów finansowych. Przypominam, że zaangażowanie spekulantów w krótkie pozycje (gra na spadki cen) osiągnęło poziom rekordowy (stan na 14-04 według CFTC). Do wzrostów notowań pszenicy zachęciły także rozczarowujące dane o kondycji amerykańskich upraw, opublikowane po poniedziałkowej sesji. Według USDA stan pszenicy ozimej nie poprawił się mimo intensywnych opadów.


Na paryskim parkiecie było wczoraj wyjątkowo spokojnie. Najbliższa seria na unijną pszenicę nie zmieniła swojej wartości i po raz trzeci z rzędu zamknęła sesję ceną 182,75 eur/t. Ceny nie zmienił także rzepak (najbliższa seria). Majowy kontrakt zamknął dzień na poziomie 375,75 eur/t, czyli na swoim rocznym maksimum. Jedynie kukurydza na Matif potaniała wczoraj w ślad za amerykańskim kontraktem. Wycena czerwcowej serii spadła o 0,75 euro (-0,5%) do 161,75 eur/t, co  jest najniższym zamknięciem tej serii kukurydzy od ok. 6 tygodni.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl