Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż. Spadki zbóż po obu stronach Atlantyku. Oleiste w górę (27.04.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Piątkowa wyprzedaż kontraktów na zboża była kontynuowana także w poniedziałek. Tradycyjnie...

Piątkowa wyprzedaż kontraktów na zboża była kontynuowana także w poniedziałek. Tradycyjnie giełda w Chicago wyznaczyła kierunek notowań.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania na CBoT

Najbliższa seria amerykańskiej pszenicy runęła w dół o ponad 3%, a kukurydzy o ponad 1%. Poprawiające się warunki upraw w Stanach Zjednoczonych i deszczowa pogoda panująca na wielu obszarach pszenicy na półkuli północnej wywierają presję spadkową. Co ciekawe, nadal oficjalne amerykańskie dane stoją w sprzeczności do oczekiwań rynkowych. Wczoraj (po sesji) USDA opublikował raport, w którym nie odnotowano poprawy kondycji upraw ozimej pszenicy, mimo obfitych opadów deszczu.

Za to tempo zasiewów pszenicy jarej jest bardzo szybkie, do niedzieli zasiano 55% areału w porównaniu do 29% - średnia pięcioletnia. Ten sam raport USDA pokazał zaawansowanie zasiewów kukurydzy na poziomie 19% (zgodnie z oczekiwaniami rynku ale poniżej średniej).  Prognozy pogody na ten tydzień są bardzo dobre i zdaniem niektórych, farmerzy do niedzieli mogą obsiać ponad 50% areału kukurydzy. Nadrabianie zaległości w zasiewach kukurydzy jest czynnikiem wspierającym wyższe notowania soi. Wcześniej oczekiwano, że przy dużych opóźnieniach, część akrów przeznaczonych pod kukurydzę zastąpi soja. Soja (kompleks sojowy) zakończyła dzień lekkim wzrostem także za sprawą wyższych od oczekiwań wysyłek eksportowych w ostatnim tygodniu (311,622 tys. ton). Większe zakupy amerykańskiej soi mogą również wynikać z oczekiwanych problemów logistycznych w dostawach z Brazylii.

W poniedziałek publikowane były dane tygodniowe na temat wysyłek eksportowych. USDA pokazał tygodniowy eksport pszenicy na poziomie 543,929 tys. ton (-11% w porównaniu z poprzednim tygodniem). Jednak wysyłki eksportowe pszenicy od początku sezonu są o 7,7 mln ton poniżej analogicznego okresu sezon wcześniej. Za to rosyjski eksport pszenicy od 1 lipca wzrósł do 19,8 mln ton w porównaniu do 16,6 mln ton w roku poprzednim.  Sprzedaż eksportowa (wywóz) amerykańskiej kukurydzy wzrosła tydzień do tygodnia o 21% do 1,294 mln ton i była także wyższa niż w tym samym tygodniu przed rokiem.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl