Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Spadkowy tydzień na giełdach (31.07.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Piątkowa sesja zakończyła się dla zbóż i oleistych, w większości przypadków, na...

Piątkowa sesja zakończyła się dla zbóż i oleistych, w większości przypadków, na niższych poziomach. Lekki wzrost zanotowała amerykańska pszenica (+0,6%), po nieoczekiwanie dobrych danych eksportowych z minionego czwartku i zarezerwowaniu (w piątek) na eksport kolejnych 127 tys. ton amerykańskiej pszenicy. Soja w Chicago potaniała o 1,0%, ponieważ USDA poinformował w piątek o anulowaniu przez Chiny kontraktu na zakup 200 tys. ton soi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Jak informuje Andrzej Bąk z e-WGT, kukurydza zamknęła piątek w Chicago lekką przeceną (-0,6%). IGC podniosła swoją prognozę zbiorów kukurydzy w Chinach o 5 mln ton do 225 mln ton (USDA w lipcowej prognozie szacował 229 mln ton). Lipiec, który jest miesiącem krytycznym dla amerykańskiej kukurydzy, okazał się korzystny dla upraw w USA. Jest zatem szansa na wzrost tegorocznej prognozy zbiorów w sierpniowym raporcie USDA.

Dzięki deszczowej pogodzie, przez ostatnie 2 tygodnie, zdecydowanie poprawił się stan upraw canoli i pszenicy w Kanadzie. Prognozy pogody zapowiadają jednak powrót upałów w tym tygodniu.

Rosną również nadzieje na rekordowe plony pszenicy jarej na północnych równinach USA, dzięki wczesnemu sadzeniu i chłodnej pogodzie.

Ceny zbóż

W ostatnim raportowanym przez CFTC tygodniu, fundusze hedgingowe intensywnie sprzedawały kontrakty na pszenicę, kukurydzę i soję na giełdzie w Chicago.

W poniedziałek USDA opublikuje cotygodniowy raport na temat kondycji i postępu upraw amerykańskich. Rynek oczekuje dalszej poprawy. Wcześniej ukażą się dane na temat tygodniowych wysyłek eksportowych.

Nowy tydzień zaczyna się od kontynuacji spadków po obu stronach Atlantyku. W poniedziałek w południe najbliższe serie kukurydzy i pszenicy tracą w Chicago i w Paryżu o 1% i więcej. Kontrakty na oleiste tanieją teraz w  mniejszym zakresie.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl