| Autor: redakcja1

Notowania zbóż i oleistych. Spadkowy tydzień na giełdach (31.07.2015)

Piątkowa sesja zakończyła się dla zbóż i oleistych, w większości przypadków, na niższych poziomach. Lekki wzrost zanotowała amerykańska pszenica (+0,6%), po nieoczekiwanie dobrych danych eksportowych z minionego czwartku i zarezerwowaniu (w piątek) na eksport kolejnych 127 tys. ton amerykańskiej pszenicy. Soja w Chicago potaniała o 1,0%, ponieważ USDA poinformował w piątek o anulowaniu przez Chiny kontraktu na zakup 200 tys. ton soi.

Notowania zbóż i oleistych. Spadkowy tydzień na giełdach (31.07.2015)

Notowania zbóż i oleistych

Jak informuje Andrzej Bąk z e-WGT, kukurydza zamknęła piątek w Chicago lekką przeceną (-0,6%). IGC podniosła swoją prognozę zbiorów kukurydzy w Chinach o 5 mln ton do 225 mln ton (USDA w lipcowej prognozie szacował 229 mln ton). Lipiec, który jest miesiącem krytycznym dla amerykańskiej kukurydzy, okazał się korzystny dla upraw w USA. Jest zatem szansa na wzrost tegorocznej prognozy zbiorów w sierpniowym raporcie USDA.

Dzięki deszczowej pogodzie, przez ostatnie 2 tygodnie, zdecydowanie poprawił się stan upraw canoli i pszenicy w Kanadzie. Prognozy pogody zapowiadają jednak powrót upałów w tym tygodniu.

Rosną również nadzieje na rekordowe plony pszenicy jarej na północnych równinach USA, dzięki wczesnemu sadzeniu i chłodnej pogodzie.

Ceny zbóż

W ostatnim raportowanym przez CFTC tygodniu, fundusze hedgingowe intensywnie sprzedawały kontrakty na pszenicę, kukurydzę i soję na giełdzie w Chicago.

W poniedziałek USDA opublikuje cotygodniowy raport na temat kondycji i postępu upraw amerykańskich. Rynek oczekuje dalszej poprawy. Wcześniej ukażą się dane na temat tygodniowych wysyłek eksportowych.

Nowy tydzień zaczyna się od kontynuacji spadków po obu stronach Atlantyku. W poniedziałek w południe najbliższe serie kukurydzy i pszenicy tracą w Chicago i w Paryżu o 1% i więcej. Kontrakty na oleiste tanieją teraz w  mniejszym zakresie.


Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!