| Autor: redakcja1

Bronisze: Ceny owoców i warzyw

Nadal w sprzedaży są czereśnie, a już pojawiły się i jabłka i śliwki i gruszki. W ofercie handlowej na rynkach hurtowych mamy kilkanaście gatunków krajowych owoców.

Bronisze: Ceny owoców i warzyw

Ceny owoców

Na Rynku Hurtowym Bronisze producenci i dystrybutorzy oferują do sprzedaży kilka odmian czereśni, wiśnie, porzeczki we wszystkich kolorach, agrest, morele, brzoskwinie, jagody, borówkę amerykańską i śliwki. Najtańsze w cenie od 1 zł (odmiany Herman i Katinka) do 4 zł za wielkoowocowe, w tym renklody.
 
jabłka wczesnych odmian jak Early Geneva, Vista Bella, Piros i Oliwka Inflancka bardziej nam znana pod nazwą Papierówka. Ceny w ofercie hurtowej od 2 zł za odmiany np. Early Geneva do 3,30 zł za dopiero wchodzące odmiany jak Piros. Jabłka w opakowaniach po 15 kilogramów. W podobnych opakowaniach sprzedawane są pierwsze tegoroczne gruszki Lipcówki, w cenie od 2,00 do 2,50 zł za kilogram.
 
Bardzo bogata oferta krajowych owoców uzupełniona jest o importowane arbuzy. Te owoce sprowadzane są z Grecji, Włoch i Hiszpanii. Cena za kilogram waha się od 1,10 do 1,50 złotego.  Najwyżej cenione są arbuzy hiszpańskie.

Ceny warzyw

Import warzyw został o tej porze praktycznie wyeliminowany, jednie sprowadzamy czosnek z Hiszpanii choć i tak na rynku dominuje czosnek polskiej produkcji.
 
Z dnia na dzień rosną dostawy papryki. Dużo jest bakłażanów, cukinii i kabaczków. Teraz mamy sezon na fasolkę szparagową i bób. Wprawdzie ceny nie są najniższe, bowiem w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach fasolka sprzedawana jest w cenie od 5 do 6 zł, a bób o złotówkę drożej, ale mamy bardzo tanie pomidory spod osłon. Zdaniem producentów nastąpiło załamanie cenowe skoro kilogram pomidorów w ofercie hurtowej sprzedawany jest poniżej 1 złotego.
 
Lada dzień pojawią się w sprzedaży pomidory z upraw gruntowych. Ziemniaki są obecnie w cenie od 11 do 15 zł za 15 kilogramów (odmiana Irga). Dużo jest słoneczników od 1,5 zł do 2 zł za sztukę.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!