| Autor: redakcja6

MRiRW: Poprawiła się opłacalność produkcji rolnej

Kolejna konferencja z cyklu „Wzmacniamy polskie rolnictwo”, z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza i członka zarządu Krajowej Rady Izb Rolnych Juliana Sierpińskiego, odbyła się dnia 8 lipca 2017 r. w Szczecinie.

MRiRW: Poprawiła się opłacalność produkcji rolnej
Uczestniczyli w niej także przedstawiciele związków i organizacji rolniczych, instytucji działających w obszarze rolnictwa i rolników.
 
Szef resortu rolnictwa podsumował podejmowane do tej pory działania i przedstawił plany na najbliższą przyszłość.
 
- Prowadzona od 1,5 roku dobra zmiana dotycząca polskiej wsi uzyskuje akceptację; wskazuje na to stosunek mieszkańców obszarów wiejskich do realizowanej przez nas polityki – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel.
 
Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że poprawiła się opłacalność produkcji rolnej i została uregulowana sytuacja na rynkach rolnych. Poinformował również o dobrej współpracy międzynarodowej i otwarciu 30 rynków rolnych na świecie.
 
Zapowiedział także nowe podejście do wspólnej polityki rolnej.
 
- Zależy mi na regionalnym podejściu do wspólnej polityki rolnej, dlatego w każdym z województw będą działały zespoły, których zadaniem będzie określenie najważniejszych potrzeb na swoim terenie w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich. Przy ustalaniu tych potrzeb zespoły mają współpracować z przedstawicielami wojewodów, administracją rolną, samorządami, izbami rolniczymi i związkami branżowymi - powiedział minister Krzysztof Jurgiel.
 
Minister odpowiadał też na pytania rolników dotyczące m.in. szacowania szkód łowieckich, obrotu ziemią, ubezpieczeń rolniczych, roli Ośrodków Doradztwa Rolniczego, wzmacniania produkcji zwierzęcej i roli grup producenckich.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!