| Autor: kkj6

Pasze genetycznie modyfikowane są bezpieczne

Badania zostały wykonane na specjalne zlecenie Ministerstwa Rolnictwa. Powodem takiej sytuacji jest to, że resort chce wprowadzić w 2011 roku zakaz importu feralnego produktu na rynek.

Pasze genetycznie modyfikowane są bezpieczne


Badania były przeprowadzone przez dwa niezależnie działające instytuty. Podane pasze nie wpłynęły na jakiekolwiek pogorszenie się stanu zdrowia tychże zwierząt gospodarczych.


Co prawda badania trwały aż dwa lata, ale dzięki temu naukowcy nie tylko jednoznacznie stwierdzili, że konsument spożywający produkty GMO jest bezpieczny. Przeciwnicy artykułów genetycznie modyfikowanych jednogłośnie stwierdzają, że te badania niczego nie udowadniają.


Testy były przeprowadzone na kurczętach, a one żyją zbyt krótko, aby móc zobaczyć długotrwałe skutki. Jednak po takich wynikach badań Ministerstwo Rolnictwa nie będzie miało wyjścia jak wydać pozwolenie na sprowadzanie paszy GMO do kraju.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!