| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie lało (7.09.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie lało (7.09.2017)
W ciągu najbliższej doby opady deszczu prognozowane są okresami w większej części Regionu.
 
W ciągu najbliższej doby na Wiśle prognozowane są na ogół: od Zawichostu do ujścia Kamiennej — wahania stanu wody, a od ujścia Kamiennej do Włocławka — wzrosty stanu wody. Na całym odcinku rzeki stany wody głównie w strefie stanów niskich, w Zawichoście w strefie stanów średnich.
 
W ciągu najbliższej doby na Narwi spodziewane są na ogół dalsze niewielkie wzrosty stanu wody na ogół w strefie stanów niskich, miejscami średnich oraz wysokich (Siemianówka).
 
W ciągu najbliższej doby na Bugu spodziewane są ogół niewielkie wzrosty i lokalne niewielkie wahania stanu wody, w strefie stanów niskich.
 
Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w regionie jest na bieżąco monitorowana.
 
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
 
Aktualnie stany wody na Wiśle: na wodowskazie Ujście Wisły: od ujścia do wodowskazu Tczew stany średnie, dalej w górę rzeki stany niskie. W ujściowych odcinkach rzek pozostających pod wpływem Bałtyku i Zatoki Gdańskiej stany średnie. W ujściowych odcinkach rzek pozostających pod wpływem Zalewu Wiślanego stany wysokie. Pozostałe rzeki regionu wodnego Dolnej Wisły: na rzekach regionu przeważają stany wysokie i średnie, stany ostrzegawcze występują na wodowskazach Goręczyno (rzeka Radunia) i Żukowo (jezioro Druzno).
 
RZGW w Gdańsku na bieżąco monitoruje sytuację.


Tagi:
źródło: