| Autor: redakcja1

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie padać (21.09.2017)

Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej uwzględnia prognozy pogody. Zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód opadowych lub roztopowych.

Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Będzie padać (21.09.2017)
Sytuacja hydrologiczna na obszarze administrowanym przez RZGW w Gdańsku
 
Aktualnie, o godz. 08:00 stany wody na Wiśle: na wszystkich wodowskazach regionu stany średnie.
 
W ujściowych odcinkach rzek pozostających pod wpływem Bałtyku i Zatoki Gdańskiej stany średnie.
 
W ujściowych odcinkach rzek pozostających pod wpływem Zalewu Wiślanego – stany średnie i wysokie.
 
W zlewni Zalewu Wiślanego – w całej zlewni powoli ustępują wezbrania wywołane opadami deszczu. Służby RZGW rozpoznają w dniu dzisiejszym szkody na rzekach i obiektach. Na wodowskazach: Żukowo (jezioro Druzno) stan alarmowy przekroczony o 28 cm, Nowe Sadłuki (rzeka Bauda) stan ostrzegawczy; Braniewo (rzeka Pasłęka) stan alarmowy przekroczony o 74 cm; Łozy (rzeka Pasłęka) stan alarmowy przekroczony o 34 cm; Kalisty (rzeka Pasłęka) stan alarmowy przekroczony o 2 cm.
 
W zlewni rzeki Drwęcy - w związku z intensywnymi opadami deszczu wezbrania. Na wodowskazach: Rodzone (rzeka Drwęca) stan alarmowy przekroczony o 19 cm, Kuligi (rzeka Wel) stan ostrzegawczy; na pozostałych wodowskazach stany wysokie.
 
Pozostałe rzeki Regionu Wodnego Dolnej Wisły: na pozostałych rzekach regionu przeważają stany wysokie i średnie, stany ostrzegawcze występują na wodowskazie Charnowo (rzeka Słupia).
 
RZGW w Gdańsku na bieżąco monitoruje sytuację.


Tagi:
źródło: