| Autor: mikolaj

CLAAS Smart Farming na Dniach Pola DLG

W dniach od 13 do 15 czerwca 2016 r. w miejscowości Hassfurt odbędą się jedne z najważniejszych i największych targów rolniczych w Niemczech - Dni Pola organizowane przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze). Podczas tego wydarzenia CLAAS po raz kolejny będzie prezentował najnowsze rozwiązania zarządzania gospodarstwem w postaci aplikacji Smart Farming.

CLAAS Smart Farming na Dniach Pola DLG
Aplikacje oraz ich funkcjonalność będzie zaprezentowana przy użyciu praktycznych rozwiązań. W tych działaniach będą zawierać się specjalne zadania dotyczące warunków glebowych, obsługa systemów nawigacji, monitorowanie maszyn oraz zarządzanie, jak i również ocena oraz sporządzanie danych dotyczących pól w gospodarstwie.
 
Aplikacja nawozów w czasie rzeczywistym (online) z CROP SENSOR ISARIA

Urządzenie CROP SENSOR ISARIA będzie pracowało na polu demonstracyjnym z jęczmieniem ozimym, tak aby przedstawić praktyczną funkcjonalność procesu nawożenia roślin. Podczas przejazdu na polu czujnik zamontowany na urządzeniu będzie mierzł stopień zazielenienia liści roślin oraz gęstość łanu by obliczyć wymagania azotowe dla określonych części pola. Odwiedzający będą mogli ocenić na żywo jak urządzenie współpracuje z rozrzutnikiem nawozu oraz jak dawkuje odpowiednio nawozem względem obliczonego zapotrzebowania rośliny. System może być również używany do dawkowania środków ochrony roślin.
 
Sterowanie maszynami z technologią ISOBUS za pomocą iPad

Zwiedzający mogą również zapoznać się z nowo opracowaną aplikacją “EASY on board App” oraz jej możliwościami na stoisku CLAAS. Aplikacja pozwala na sterowanie maszynami wyposażonymi w technologię ISOBUS za pomocą tabletu iPad. Przykładowo można kontrolować ciągnik oraz parametry maszyny towarzyszącej lub wykrywać ich usterki.
 
Aplikacja FLEET VIEW to kolejna innowacja przedstawiona przez CLAAS. Aplikacja umożliwia koordynowanie transportu ziarna podczas zbioru, oszczędzając czas i pieniądze. Wszyscy operatorzy uczestniczący w łańcuchu logistycznym są stale informowani przez smartfona lub tablet o lokalizacji maszyn żniwnych oraz o poziomie napełnienia zbiornika ziarna. Informacja ta pomaga każdemu operatorowi od razu zdecydować, który kombajn powinien zostać opróżniony jako następny oraz którą trasę należy wybrać aby dotrzeć do danej maszyny.
 

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: